TOP 5 artykułów listopada

Robotyka – 5 etapów na drodze do sukcesu we wdrażaniu robotów w przemyśle

Wyobraźmy sobie sytuację, że główny inżynier w naszym zakładzie zadecydował, że zautomatyzowanie operacji w postaci wykorzystania robotów będzie najlepszym rozwiązaniem dla firmy. Spowoduje ono redukcję kosztów, zwiększenie produkcji oraz rozwiązanie problemów z brakiem siły roboczej. Ale co dalej?

Produkcja 4.0: wystarczy dodać ludzi do technologii

Obecne postępy w produkcji zostały określone mianem Przemysłu 4.0 (Industrie 4.0). Jest to idea, która dokładnie opisuje rozwój automatyki, robotyki oraz inteligentnej technologii, jednak pomija rolę pracowników. W odróżnieniu od niej Produkcja 4.0 (Manufacturing 4.0) to nowa dynamiczna era, w której ujawnianie i pomnażanie ludzkiej pomysłowości ma kluczowe znaczenie dla produkcji, zwiększając wydajność pracy, inspirując nową generację wykwalifikowanych pracowników oraz tworząc zyski dla firm przemysłowych.

Programowanie sterowników

Nieustannie dokonujący się postęp w dziedzinie oprogramowania i sprzętu komputerowego przyczynia się do zmniejszenia ilości zadań związanych z programowaniem i zapewnia większą użyteczność, możliwość konfiguracji, skalowalność, komunikację w tle pomiędzy programami oraz możliwość łatwego budowania, tworzenia środowiska symulacyjnego lub cyfrowych bliźniaków dla wybranych procesów przemysłowych.

Uruchamianie programów Internetu przemysłowego rzeczy przy wykorzystaniu technologii Chmury

Myślenie o nadzwyczajnych okazjach dla firm, stworzonych przez technologię Internetu przemysłowego, jest ekscytujące. Jednak wykorzystanie tej technologii na hali fabrycznej wymaga poradzenia sobie z wieloma różnymi detalami. Jedną z przyczyn tego, że wiele obiecujących programów Internetu przemysłowego nigdy nie zostaje wdrożonych, lub nie pojawia się na rynku, jest po prostu zbyt duża ilość problemów technologicznych, które muszą być rozwiązane zanim taki program będzie mógł być uruchomiony.

W kierunku energooszczędności: modernizacja systemu oświetleniowego

Jednym ze sposobów optymalizacji kosztów energii w zakładzie przemysłowym jest ograniczenie zużycia lub lepsze wykorzystanie mocy pobieranej przez urządzenia. Ten cel można osiągnąć m.in. dzięki modernizacji systemu oświetleniowego – zastosowaniu właściwie dobranych i energooszczędnych rozwiązań.