Technologia wielodostępowej karty graficznej AMD zapewnia stałą i przewidywalną wydajność oraz bezpieczne działanie zwirtualizowanych stacji roboczych

Na targach VMworld 2015 firma AMD (NASDAQ:AMD) zademonstrowała pierwszą na świecie sprzętową wirtualizację na karcie graficznej, czyli technologię wielodostępowej karty graficznej (AMD Multiuser GPU). To nowe rozwiązanie AMD umożliwia konfigurowanie wirtualnych stacji roboczych z pełną certyfikacją dostawców oprogramowania i wydajnością dorównującą stacjonarnym systemom. Specjaliści IT mogą łatwo skonfigurować wielodostępową kartę graficzną tak, aby ona jedna obsługiwała nawet 15 użytkowników. Demonstrację rozwiązań wirtualizacyjnych AMD można obejrzeć na stoisku 447 na targach VMworld 2015.
„Karty graficzne AMD są jedynymi, jakie wyposażono w technologię wielodostępowości, która zapewnia stałą i przewidywalną wydajność – powiedział Sean Burke, wiceprezes i dyrektor generalny AMD w dziale Professional Graphics. – Kiedy te karty AMD zostaną skonfigurowane zgodnie z potrzebami organizacji, użytkownicy zyskują jednakowy dostęp do karty graficznej, bez względu na jej obciążenie. Każdy użytkownik otrzymuje wirtualne zasoby do projektowania, tworzenia i realizacji swoich zadań, przy czym żaden z nich nie może przejąć całej mocy karty graficznej”.
Technologia wielodostępowej karty graficznej AMD, która bazuje na ustandaryzowanej technologii SR-IOV (Single Root I/O Virtualization), to kolejny krok AMD w kierunku szerszego stosowania otwartych i nie-własnościowych standardów. SR-IOV to specyfikacja opracowana przez PCI SIG, która definiuje standardowy sposób realizowania wirtualizacji sprzętowej przez urządzenia. Technologię wielodostępowej karty graficznej AMD zaprojektowano tak, aby zachowywała i wspierała akcelerację graficzną oraz obliczeniową w takich zastosowaniach, jak projektowanie i produkcja albo media i rozrywka. Rozwiązanie to powstało w celu zniwelowania ograniczeń współczesnych kart graficznych odpowiadających za wirtualizację, które nie zapewniają przewidywalnej wydajności w aplikacjach CAD/CAE i multimedialno-rozrywkowych czy też w ogólnych zastosowaniach kart graficznych w przedsiębiorstwach.
Technologia wielodostępowej karty graficznej została stworzona z myśląo procesach akcelerowanych przez kartę graficzną, takich jak obliczenia realizowane przez GPU, jak i OpenCL™. Dlatego też zaprojektowano ją tak, aby wyeliminować ograniczenia wirtualizacji programowej, na przykład obniżoną wydajność dla użytkowników końcowych. Użytkownicy mają dostęp do natywnych sterowników AMD do akceleracji OpenGL, DirectX™ i OpenCL, co pozwala na pracę bez żadnych ograniczeń.
Dodatkowe funkcje technologii wielodostępowej karty graficznej AMD to m.in.:

  • Funkcje obliczeniowe bazujące na standardzie OpenCL wspierane przez najlepszy w branży mechanizm wirtualizacji kart graficznych
  • Pełna obsługa DirectX™ 12 i OpenGL 4.4
  • Wsparcie dla akceleracji OpenCL 2.0
  • Stabilne, przewidywalne działanie
  • Wyższy stopień bezpieczeństwa dzięki przydzielaniu części lokalnej pamięci poszczególnym użytkownikom
  • Nawet 15 użytkowników na jedną fizyczną kartę graficzną

Rozwiązanie AMD zaprojektowano pod kątem środowisk wykorzystujących VMware vSphere/ESXi 5.5 i nowszych wersji z obsługą protokołów zdalnych, takich jak Horizon View.
AMD dąży do tego, aby zapewnić profesjonalny sprzęt graficzny firmom, które planują wdrożyć środowiska zwirtualizowane. Aby pomóc menedżerom IT w procesach instalacji i bieżącego wsparcia, AMD nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za stanowisko, oprócz kosztów zakupu rozwiązania wielodostępowej karty graficznej1.
Zasoby dodatkowe

  • Więcej informacji o technologii wielodostępowej karty graficznej AMD
  • Odkryj profesjonalne rozwiązania graficzne AMD FirePro™
  • Zostań fanem AMD na Facebooku
  • Śledź profil @AMDFirePro na Twitterze

1Z pominięciem kosztów związanych z licencjami na VMware i systemu operacyjnego. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.vmware.com