Szybsze projektowanie systemów dozoru dzięki AXIS Site Designer

Axis Site Designer

Projektowanie systemu dozoru bywa kłopotliwe — duża liczba zmiennych i wysokie oczekiwania klienta sprawiają, że planowanie projektu czasem wydaje się trudniejsze od samej realizacji. Aby ułatwić ten proces, Axis wprowadził na rynek narzędzie AXIS Site Designer. Umożliwia ono zarządzanie projektowaniem systemu, przyspieszając i ułatwiając jego tworzenie, modyfikację i wdrażanie.

AXIS Site Designer to narzędzie, które powstało z myślą o usprawnieniu i udoskonaleniu całego procesu projektowania i realizacji systemów dozoru. Umożliwia ono kompleksowe wykonywanie prac planistycznych niezależnie od tego, czy chodzi o niewielką instalację w jednym obiekcie, czy o montaż rozbudowanego systemu obejmującego wiele lokalizacji.

Aplikacja jest darmowa i dostępna w witrynie axis.com. Można korzystać z niej na tablecie lub komputerze bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania – działa online i offline, a dane zapisywane są w przeglądarce internetowej. Intuicyjny interfejs umożliwia łatwe identyfikowanie urządzeń i akcesoriów odpowiadających na potrzeby konkretnych użytkowników. Do wybranych elementów można dodawać uwagi i przekazywać je bezpośrednio instalatorom, tak aby uniknąć problemów podczas konfiguracji.

Po zaprojektowaniu systemu można sporządzić wycenę dla klienta — bezpośrednio w narzędziu AXIS Site Designer albo, dzięki funkcji eksportu, w innym przeznaczonym do tego celu programie. Ponadto, jeśli wystąpi potrzeba wprowadzenia modyfikacji, można w łatwy sposób zaktualizować wycenę danego projektu o nowe koszty wynikające z dokonanych zmian. Wszystko to pozwala zaoszczędzić czas i znacznie ułatwia wprowadzanie aktualizacji na prośbę klienta.

Ciekawą funkcją narzędzia Site Designer są mapy. Funkcja ta oszczędza czas i obniża koszty, podnosząc efektywność planowania systemów. Do narzędzia można zaimportować rzut kondygnacji lub mapę obiektu docelowego, co ułatwia planowanie i przeglądanie rozmieszczenia kamer oraz innych urządzeń. Ponadto, pokazując klientowi cały system dozoru w intuicyjnym widoku mapy, można uniknąć nieporozumień lub wyjaśnić je jeszcze przed ostatecznym zatwierdzeniem projektu. W ten sposób jedno narzędzie łączy w sobie funkcje projektowania, wyboru urządzeń, sporządzania wycen, instalacji i konfiguracji.

Narzędzie AXIS Site Designer umożliwia także szybkie i łatwe tworzenie oraz zmienianie zaleceń projektowych. Rezultatem jest nie tylko znaczna poprawa możliwości projektowo-sprzedażowych, ale także oszczędność czasu i obniżenie kosztów związanych z dostawą, instalacją i konfiguracją.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.axis.com/pl-pl/tools/axis-site-designer/overview