System HMI na zwycięskiej ścieżce: Firmy KHS i B&R otrzymały nagrodę „iF gold award”

Koncepcja intuicyjnej obsługi z przejrzyście zaaranżowanymi symbolami – priorytetowe potraktowanie wygody użytkownika sprawiło, że nowy panel operatorski firmy KHS otrzymał nagrodę  "iF communication design award 2011". Ten innowacyjny panel operatorski stworzony w ramach współpracy z firmą B&R spełnia wszystkie wymagania stawiane przez przemysł spożywczy i opakowaniowy. Dzięki połączeniu ergonomii, nawigacji i designu, złożone procesy mogą być zobrazowane w sposób łatwy do zrozumienia i opanowania przez operatora. Ten nowy projekt systemu HMI został wyłoniony i nagrodzony tytułem "iF gold award" spośród 900 innych produktów.
Nowe standardy w obsłudze maszyny. 
Panel operatorski wyposażony w nowocześnie zaprojektowany płaski ekran jest w stanie sprostać surowym wymaganiom higienicznym stawianym przez przemysł spożywczym i branżę opakowań. Wysoki standard komfortu obsługi panelu zapewniony jest poprzez ekran dotykowy w formacie 4:3 oraz podświetlane przyciski z wielokolorowymi diodami LED. Jego kolorowe obrazy, ikony oraz interaktywne instrukcje obsługi sprawiają, że wprowadzanie i modyfikacja parametrów jest niezwykle prosta. Ponadto, częścią systemu jest zintegrowany transponder RFID umożliwiający zarządzanie prawami dostępu dla wielu operatorów.
Kolejną decydującą zaletą tego nowego systemu HMI jest fakt, iż konsoliduje on interfejsy użytkownika wielu maszyn pracujących na linii produkcyjnej. Jako centralna jednostka obsługowa i sterująca, komputer panelowy B&R łączy w sobie sterowanie, wziualizację i technologię napędową w jednym urządzeniu, umożliwiając tym samym sterowanie i monitoring poszczególnych maszyn i kompletnych linii produkcyjnych z jednego interfejsu.
 
System HMI wygrywa "red dot design award"
Nagroda iF to nie jedyne wyróżnienie, które zdobył panel zaprojektowany przez KHS i B&R. Nowoczesny design zawiódł go też na podium podczas uroczystości zorganizowanej w muzeum reddot w Essen ( Niemcy). Tam otrzymał nagrodę „ red dot: najlepszy z najlepszych”. Niespełna 1% spośród 6000 towarów zarejestrowanych z 44 krajów została uhonorowana tym tytułem. Idealnym dopełnieniem sukcesu jest uzyskana nominacja do nagrody  "Germany’s Design Prize of 2012".