Switch TREE67 od Murrelektronik

    Za pomocą switchy serii TREE67 można podłączać w sposób kompaktowy urządzenia do sieci Ethernet. Wyposażone w cztery lub osiem portów M12 nadają się do stosowania w trudnym środowisku przemysłowym. Za ich pomocą można w sposób ekonomiczny realizować koncepcje maszyn w układzie gwiazdy.
    Switche są niewrażliwe na zakłócenia elektromagnetyczne i odporne na wibracje. Nadają się do zastosowania w szerokim zakresie temperatur: – 25 do 60°C. Zapewniają transfer danych 10 lub 100 Mbit/s a pożądaną aktualnie prędkość transferu wykrywają automatycznie przez funkcję autonegocjacji. Ramki Profinet ze znacznikiem VLAN korzystają z prawa pierwszeństwa, przyznawany jest im automatycznie priorytet w ruchu.
    Switche wymagają bardzo mało energii do własnego zasilania. Najlepiej jeżeli w pobliżu znajduje się moduł sieciowy (na przykład  MVK Metal lub Impact67) z wolnym portem M12 (kodowanie a). Wtedy można podłączyć TREE67 za pomocą standardowego przewodu czujnikowego. TREE67 jest switchem niezarządzalnym, nie trzeba go konfigurować,  więc można podłączać najprzeróżniejsze urządzenia i zgodnie z zasadą Plug & Work uruchamiać je szybko i komfortowo. Funkcja autocrossing automatycznie rozpoznaje, które przewody połączeniowe są podłączone do portów. W ten sposób wykluczone są błędy okablowania. Zintegrowane diody LED dostarczają informacji o szybkości transmisji danych i warunkach pracy. www.murrelektronik.pl