W sytuacji, gdy na co dzień w pracowni protetyki wykorzystywana jest technika frezowania oparta o kompletne systemy CAD/CAM, warto zastanowić się nad rozwiązaniem dopasowującym zasilanie sprężonym powietrzem do częstych zmian warunków pracy frezarki. Jak się okazuje, znakomitą propozycja w tym wypadku będzie rozwiązanie AIRCENTER firmy Kaeser Kompressoren ? gwarantujące niezawodność pracy i wymierne oszczędności.
Protetyka stomatologiczna wymaga perfekcji ? co ją zapewnia?
Każdy system CAD/CAM wymaga dla sprawnego funkcjonowania możliwości podłączenia sprężonego powietrza. Jednak w takiej sytuacji dochodzi zarówno do zwiększonego poboru, jak i wzrostu ciśnienia w miejscach odbioru powietrza. Siedem bar to ciśnienie w tym wypadku minimalne, ale i bezpieczne.
Aby zachować perfekcję i absolutną precyzję w wymianie narzędzi, przedmuchiwaniu pola roboczego, a także we właściwym chłodzeniu materiału, co stanowi niezbędne działania w uzyskiwaniu wysokiej jakości uzupełnień protetycznych, konieczne jest utrzymanie odpowiedniej jakości sprężonego powietrza. W tym celu stosuje się osuszacze i filtry. Jednak w sytuacji, gdy w pracy potrzebna jest nam sprężarka o wyższym ciśnieniu, rozwiązanie nie jest już takie proste i samodzielnie raczej nic w tym wypadku nie wskóramy.
Aby ostatecznie frezarka mogła pracować nieprzerwanie, wydajnie i przy zastosowaniu odpowiednich wartości ciśnienia w sprężarce, niezbędne jest wdrożenie zupełnie nowego rozwiązania.
Jeśli oczekujesz niezawodności i nieprzerwanej pracy w trudnych warunkach, rozwiązaniem będzie tutaj sprężarka śrubowa
Wspomniane wcześniej rozwiązanie w postaci AIRCENTER to możliwość uzyskania znakomitej wydajności (od 340 do 1500 l/min sprężonego powietrza przy ciśnieniu wynoszącym 7,5 bar), przy utrzymaniu ciągłości pracy frezarki. Taka propozycja to przede wszystkim znaczące wyniki w zakresie energooszczędności. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest również fakt, iż nie potrzebuje ono zbyt wiele miejsca. Poza tym:
- funkcjonalność rozwiązania gwarantuje wymierne oszczędności i szybki zwrot z inwestycji, co wynika bezpośrednio z energooszczędności zastosowania sprężarki,
- zestaw wyróżnia się niską emisja hałasu podczas pracy i minimalnymi drganiami sprężarki,
- urządzenie znakomicie nadaje się do pracowni znajdujących się w budynkach mieszkalnych, między innymi ze względu na cichość pracy i ograniczone generowanie drgań.
Możesz elastycznie dopasować dostarczane ilości sprężonego powietrza do potrzeb swojej pracowni protetycznej
Jak? Właśnie dzięki rozwiązaniu, jakim jest AIRCENTER. To wyposażone w sprężarkę śrubową urządzenie jest także dostarczane w wersji posiadającej regulację prędkości obrotowej. W ten sposób możliwe jest elastyczne dopasowanie wydajności sprężarki do wahającego się zapotrzebowania na sprężone powietrze w praktycznie wszystkich pracowniach protetycznych.
Źródło: Kaeser Kompressoren