Sondy Cyrkonowe Endura AZ

ABB jako jeden ze światowych liderów branży AKPiA prezentuje rodzinę sond cyrkonowych Endura AZ.
Pomiar zawartości tlenu w spalinach jest obecnie kluczowym pomiarem w procesie regulacji mieszanki paliwowej w procesie spalania. ABB swoje rozwiązanie w tej dziedzinie doskonali już od ponad 50 lat. Sam czujnik w swojej pierwotnej formie okazał się na tyle dobrym rozwiązaniem, że jego konstrukcja do dziś nie uległa znaczącej zmianie. Ewoluowała natomiast elektronika, dzięki czemu współczesna wersja zawiera m.in. kody alarmów zgodne z międzynarodową nomenklaturą NAMUR oraz certyfikat MCERTS QAL 1.
Opatentowana konstrukcja celki pomiarowej sondy cyrkonowej ABB charakteryzuje się wysoką niezawodnością oraz stabilnością. Niezwykle niski poziom dryftu miesięcznego wynoszący zaledwie 0,2% zakresu O2 w połączeniu z bardzo dużą dokładnością, która wynosi 0,75 % lub 0,05% O2 tworzy z sondy serii AZ urządzenie, które zapewnia uzyskanie najbardziej optymalnej mieszanki paliwowej, dzięki czemu uzyskuje się największą wydajność pieca podczas procesu spalania, co przekłada się bezpośrednio na zysk użytkownika. Sonda jest również bardzo czuła, dzięki czemu czas reakcji T90 na gaz testowy wynosi zaledwie 5 s.
Ogromną zaletą jest unikatowy system automatycznej kalibracji, dzięki czemu sonda staje się praktycznie bezobsługowa. Użytkownik może zaprogramować w dowolny sposób częstotliwość kalibracji sondy lub robić to zdalnie z systemu albo wyświetlacza urządzenia.
W swojej ofercie posiadamy sondy zarówno w wykonaniu kompaktowym, jak i rozdzielnym, do stref niezagrożonych wybuchem oraz w wykonaniu do strefy 1 i 2. Wszystkie przetworniki mają już ujednolicony interfejs operatorski z przyciskami wykonanymi w technologiach SmartKeys oraz TTG (Throu The Glass), umożliwiającymi programowanie przez szybkę, bez konieczności rozbierania obudowy przetwornika. Jeżeli ktoś ma już na obiekcie urządzenia produkcji ABB, to nie będzie miał żadnego problemu w obsłudze naszych sond cyrkonowych.
W naszej ofercie znajdują się sondy o długości od 0,5 m do 4 m. Szeroka gama kołnierzy mocujących pozwoli na dopasowanie się do każdego króćca. Niestraszne są nam też wysokie temperatury spalin. Chociaż standardowa sonda AZ może zostać umieszczona w spalinach o temperaturze do 800°C, to posiadamy również wykonania na temperaturę do 1400°C.
Kolejną zaletą urządzenia jest łatwość utrzymania sondy oraz wymiany uszkodzonych części. Modułowa konstrukcja zapewnia proste i szybkie naprawy na obiekcie. W naszej ofercie znajdziecie państwo kompletne pakiety do wymiany celki pomiarowej, czujnika temperatury czy samej elektroniki, wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wymiana jakiegokolwiek elementu na obiekcie była tak prosta, jak to tylko jest możliwe.
Nasze sondy znalazły zastosowanie w wielu aplikacjach na całym świecie, głównie jest to przemysł energetyczny, ale zostały również użyte np. w krematoriach, gdzie pomiar jest niezwykle trudny. Dzięki automatycznej kalibracji spełniają one najnowsze normy związane z pomiarem spalin (np. MCERTS QAL 1).
W celu uzyskania większej ilości informacji na temat sond cyrkonowych oraz pozostałych urządzeń do monitoringu spalin zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej, kontaktu z naszym działem wsparcia technicznego lub inżynierami sprzedaży. www.abb.pl/instrumentation