Siła popytu zależy od tego, co sami dostarczamy na rynek

  Mimo niezbyt optymistycznych doniesień z polskiej sceny politycznej (a w najlepszym wypadku mimo wielkiej niewiadomej…) życie gospodarcze toczy się dalej, całkiem nieźle sobie radząc. Docierają do nas kolejne informacje o inwestycjach zarówno zagranicznych firm, jak i rodzimych.
  Jak donosi PAP: ?spółka Elektrotim, zajmująca się realizacją projektów w zakresie elektryki i automatyki, planuje emisję akcji na GPW, z których chce pozyskać od 10 do 30 mln zł na ekspansję terytorialną i rozwój produktów?. Prezes spółki, Andrzej Diakun dodał, że część środków chciałby przeznaczyć na prace badawczo-rozwojowe. Więcej firm powinno obrać taką właśnie strategię działania, zgodną z regułami gospodarki podażowej, która mówi: ?siła popytu zależy od tego, co sami dostarczamy na rynek?.
  A my ? redakcja Control Engineering Polska dostarczamy naszym czytelnikom pełne zestawienie sterowników programowalnych dostępnych na polskim rynku, aby ułatwić Państwu wyszukiwanie odpowiedniego urządzenia spełniającego konkretne wymagania. Zestawienie zostało dołączone do magazynu w formie plakatu po to, by każdy z Państwa mógł wygodnie, w każdej chwili i w każdym miejscu z niego korzystać. Czy stworzyliśmy popyt? Czy już istniał, tylko nikt nie ?zajął się? podażą? Czekam na odpowiedzi: ht@controlengpolska.com.
  W ramach tematu sterowników PLC dodatkowo zapraszam do zapoznania się z drugą częścią raportu.
  A co dzieje się w ?całej? polskiej automatyce? Najlepszym miejscem na sprawdzenie tego jest Automaticon ? i tak właśnie zrobiliśmy ? nasz redaktor Stanisław Szałapak przez całe 4 dni uważnie przyglądał się, dyskutował zarówno z wystawcami, jak i zwiedzającymi. Czego się dowiedział, znajdziecie Państwo w relacji.
  Druga jej część to przegląd nowości, który powstał na podstawie informacji przesłanych przez firmy wystawiające się na targach. Przy każdym produkcie podany jest rok produkcji bądź ostatniej modyfikacji urządzenia ? w znakomitej większości jest to co najmniej 2005 bądź nawet 2006 rok.
  Widać więc, że nie będziemy musieli sprawdzać na własnej skórze prawdziwości tezy: ?wojny nie przyniosły takich zniszczeń i nędz narodu jak błędne poglądy na ekonomię?. Po prostu róbmy swoje.
  Hanna Tylicka, redaktor naczelna ht@controlengpolska.com