Siemens: automatyka w przemyśle ciężkim

    Rozwiązania systemowe dla przemysłu ciężkiego i ochrona środowiska to dwa główne tematy spotkania dla mediów zorganizowanego przez Siemens VAI. Zjazd odbył się w czerwcu w Krakowie.

    Siemens VAI opracowuje i realizuje kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki w największych ośrodkach przemysłu ciężkiego na świecie. Spotkanie odbyło się przy okazji podpisania certyfikatu gwarancji jakości wykonania systemu obsługującego najnowocześniejszą w Europie walcownię gorącą, w krakowskim oddziale Mittal Steel Poland. Przedstawiciele Siemens VAI zaprezentowali między innymi kluczowe elementy strategii firmy. Są to przede wszystkim bliższy kontakt z klientem oraz późniejszym użytkownikiem systemów automatyki i zarządzania (serwis, doradztwo, szkolenia itp.), jak również rozwój lokalnych oddziałów firmy, w krajach rozwijających się, o niskich kosztach pracy. VAI planuje ekspansję na rynki wschodnie i azjatyckie (Rosja, Ukraina, Chiny, Indie).

    Przedstawiciele firmy podkreślali, że oferowane przez nią urządzenia i systemy projektowane są z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia działającego w praktyce systemu automatyki i monitoringu walcowni gorącej w kombinacie Mittal Steel Poland w Krakowie – Nowej Hucie. W spotkaniu wzięło udział około 100 osób z różnych krajów Europy i świata. Szczególnie licznie reprezentacje miały Rosja, Chiny i Indie. W Krakowie od wielu lat funkcjonuje oddział Siemens VAI, w którym pracuje grupa inżynierów, realizujących projekty systemów sterowania dla wielu ośrodków przemysłowych w całej Europie i na świecie.