Showroom Fabryki Przyszłości w Krakowie – niezwykła przestrzeń dla branży przemysłowej otwarta. Co zobaczysz?

Inteligentne roboty, sieć 5G, autonomiczne roboty mobilne, okulary wirtualnej rzeczywistości czy Internet Rzeczy ? te i inne technologie Przemysłu 4.0 zobaczymy w showroomie Fabryki Przyszłości hub4industry.

Showroom Fabryki Przyszłości hub4industry to przestrzeń zaprojektowana przez ekspertów i praktyków nowych technologii. Demonstruje kluczowe obszary tzw. Fabryki Przyszłości, czyli nowoczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego: inteligentną robotyzację, niezawodną sieć bezprzewodową, inteligentną analitykę, elastyczną logistykę i cyberbezpieczeństwo w przemyśle. To miejsce stworzone z myślą o wszystkich przedstawicielach firm produkcyjnych, którzy planują wprowadzić do swoich fabryk elementy nowoczesnej produkcji (tzw. Przemysłu 4.0) i chcą zobaczyć te rozwiązania w praktyce.

Przemysł 4.0 już tu jest

Przemysł 4.0 już tu jest. Nie trzeba na to wiele dowodów ? polskie firmy produkcyjne każdego dnia współpracują z dużymi, globalnymi firmami, które technologie przemysłu 4.0: automatyzację, robotyzację, łączność, już wprowadziły ? mówił podczas otwarcia showroomu Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, lidera konsorcjum hub4industry.

6 października odbyło się oficjalne otwarcie showroomu, który znajduje się w dwóch krakowskich lokalizacjach, na ul. Wrobela 3 (ASTOR Robotics Center) i na ul. Smoleńsk 29 (ASTOR Technology Park). Uruchomienie showroomu odbyło się nie inaczej, jak cyfrowo – poprzez zdalne sterowanie robotami. Na otwarciu pojawili się przedstawiciele Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz urzędów i instytucji otoczenia biznesu z całej Polski południowej.
Bądźmy motorem zmian

W showroomie Fabryki Przyszłości hub4industry można zobaczyć wszystkie nowoczesne technologie z zakresu robotyzacji i cobotyzacji, bezpiecznego budowania zrobotyzowanych linii produkcyjnych, a także szeroko pojętej automatyzacji i cyfryzacji procesów w przemyśle ? mówił Andrzej Garbacki, członek zarządu firmy ASTOR.

30 lat temu kilkudziesięciu pasjonatów automatyki i robotyki założyło firmę ASTOR, zaczęło uczyć się od naszych zachodnich partnerów i obsługiwać największe koncerny w Polsce. Teraz ci sami pasjonaci zainwestowali swoje pieniądze, żeby kupić tę halę i pokazać Państwu, mam nadzieję, coś ciekawego. Bądźmy motorem zmiany, pomagajmy w rozwoju i sami dalej się rozwijajmy – podsumował Andrzej Garbacki.

Ten showroom pokazuje nie tylko innowacyjne rozwiązania, ale także, jaki efekt synergii można osiągnąć poprzez współpracę i pasję. Na koniec dnia gdzieś tam zawsze będzie tzw. Excel, ale bez pasji te innowacje wprowadzałoby się dużo gorzej – mówił Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

Współpraca i pasja

Symboliczną wstęgę przecięli przedstawiciele hub4industry – Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firm: ASTOR, T-Mobile Polska. To oni od kilku miesięcy wspólnie tworzyli tę niezwykłą przestrzeń demonstracyjną dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak w praktyce działają technologie Przemysłu 4.0. Dlatego zobaczymy tu najnowocześniejsze, inteligentne i autonomiczne roboty dostarczane przez firmę ASTOR, jak również sprawdzimy w działaniu, w przestrzeni przemysłowej bezprzewodową sieć w technologii 5G, dostarczaną przez T-Mobile Polska ? do tej pory znaną głównie na rynku komercyjnym.

Pokazujemy tutaj wszystko na konkretach

Zapraszamy wszystkich, którzy planują wprowadzić zmianę w swojej produkcji i chcą przekonać się na żywo, w prawdziwej hali fabrycznej, jak ta zmiana może wyglądać. Wprowadzanie innowacji w fabryce wymaga poukładania wielu ?klocków?: wiedzy technologicznej, biznesowej i sprawdzenia, doświadczenia, jak nowa technologia może nam pomóc. Pokazujemy to wszystko tutaj na konkretach ? nie w sali szkoleniowej, nie w sali hotelowej, ale w hali przemysłowej ? mówił Bartosz Józefowski, dyrektor ds. przemysłu 4.0 w Krakowskim Parku Technologicznym.

Zwiedzanie showroomu jest darmowe i dostępne dla wszystkich przedstawicieli szeroko pojętego przemysłu. Aby zarezerwować termin wizyty należy napisać na adres: info@hub4industry.pl lub odwiedzić stronę www.hub4industry.pl/showroom i tam zapisać się na indywidualne zwiedzanie.
Showroom Fabryki Przyszłości w Krakowie powstał z inicjatywy Digital Innovation Hubu hub4industry. To hub utworzony przez Krakowski Park Technologiczny, firmy: ASTOR i T-Mobile, uczelnie: Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Krakowską, a także ekspertów z BIM Klaster i Instytutu Kościuszki. Razem oferują kompleksowe wsparcie dla firm produkcyjnych i szeroko rozumianego przemysłu, który chce wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania Przemysłu 4.0.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rozwoju w ramach programu p.n. ?Przemysł 4.0? na lata 2019-2021. Powstał w ramach konsorcjum hub4industry, które jest jednym z pięciu polskich Hubów Innowacji Cyfrowych powołanych w konkursie ?Standaryzacja usług hubów innowacji cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw?.


ASTOR