Schneider Electric wprowadza nową technologię dla przemysłu wydobywczego i cementowego opartą o przemysłowy Internet rzeczy i sztuczną inteligencję

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, wprowadził najnowsze rozwiązanie do swojej platformy EcoStruxure? Plant Advisor, przeznaczone specjalnie dla przemysłu wydobywczego i cementowego. EcoStruxure? Plant Advisor ? Process Intelligence wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI), przemysłowy Internet rzeczy (IIoT) oraz filozofię otwartej platformy w celu poprawy zrównoważonego rozwoju i efektywności operacyjnej w przedsiębiorstwach górniczych i cementowych.

Oba sektory są pod coraz większą presją, aby dostosować procesy technologiczne w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla ? przy jednoczesnym zwiększeniu przepustowości i optymalizacji wydajności łańcucha wartości. Według firmy analitycznej McKinsey, samo górnictwo jest odpowiedzialne za 4-7 proc. emisji gazów cieplarnianych na świecie, z czego jedna połowa pochodzi z procesu rozdrabniania, a druga z floty urządzeń.

Schneider Electric, uznany za najbardziej zrównoważoną korporację na świecie w 2021 roku przez Corporate Knights Global 100 Index, opracował otwarte, skalowalne i bezpieczne rozwiązanie cyfrowe oparte na danych, wspierające operacje w wielu zakładach jednocześnie. Jego stosowanie zapewnia wiele korzyści: od opartej na sztucznej inteligencji analityki w czasie rzeczywistym (specyficznej dla aplikacji i służącej do optymalizacji procesów), po funkcję eksperta w biurze obsługi, który dzięki rozwiązaniu jest w stanie określić podstawowe przyczyny potencjalnych problemów. EcoStruxure? Plant Advisor ? Process Intelligence bezpośrednio odpowiada na kluczowe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem i wydajnością w przedsiębiorstwach górniczych i cementowych.

Rozwiązanie EcoStruxure Plant Advisor ? Process Intelligence pomaga m.in. w: 

  • poprawie efektywności aktywów i procesów ? dzięki ukierunkowaniu na obszary, w których czas zwrotu nakładów jest krótszy niż jeden rok,
  • wzmocnieniu pozycji pracowników ? dzięki funkcji raportowania incydenty mogą być rozwiązywane 2-4 razy szybciej, a personel poznaje lepiej specyfikę obsługiwanych obiektów,
  • wdrożeniu zwinnego łańcucha wartości ? w projektach pilotażowych zaobserwowano poprawę produktywności nawet o 5 proc.

Kierujący zakładami mogą teraz jednocześnie zarządzać wieloma zmiennymi sterującymi w celu optymalizacji wydajności instalacji. EcoStruxure Plant Advisor ? Process Intelligence wykracza poza standardową tablicę wskaźników BI (Business Intelligence), wykorzystując funkcję tzw. samouczenia w celu rekomendowania odpowiednich działań pomagających zoptymalizować proces. W rezultacie zakłady górnicze i cementownie mogą poprawić ogólną efektywność urządzeń (OEE) oraz zużycie wody i energii, zwiększając jednocześnie przepustowość.

? To ważny moment, kiedy możemy włączyć Process Intelligence do naszej platformy EcoStruxure? Plant Advisor. Mamy duże doświadczenie we współpracy z klientami w zakresie dostarczania wymiernych rezultatów dzięki rozwiązaniom i usługom dla górnictwa, przemysłu mineralnego i metalowego. Process Intelligence reprezentuje kolejną generację cyfrowych narzędzi dla przemysłu ? mówi Rob Moffitt, Prezes Działu Mining, Minerals and Metals w Schneider Electric ? Nieustannie dążymy do opracowania zestawu wartościowych i powtarzalnych modeli procesów, które można wykorzystać do przewidywania i poprawy wydajności w przyszłości na kluczowych rynkach, takich jak górnictwo czy przemysł cementowy. Przemysł dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, a to rozwiązanie zostało zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc firmom górniczym i cementowym sprostać tym wyzwaniom.


Schneider Electric