Schneider Electric prezentuje nowe rozwiązania dla przemysłu na targach Hannover Messe

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania dla przemysłu na Hannover Messe 2018. EcoStruxure Machine Advisor to innowacyjne rozwiązanie, które oferuje nowy poziom wydajności i rozwoju, przekształcając dane w kluczowe informacje dla konstruktorów maszyn. Jest to część flagowej platformy EcoStruxure, rozszerzonej o aplikacje dla przemysłu, która oferuje zestaw rozwiązań obejmujących wszystkie aspekty zarządzania zasobami cyfrowymi w zakładzie.

Schneider Electric wprowadza cyfrowe zmiany dla firm przemysłowych

Korporacyjni przywódcy na całym świecie mówią o czwartej rewolucji przemysłowej i rozwoju inteligentnej produkcji. Biorąc pod uwagę przyspieszone przejście na technologie cyfrowe, inteligentne technologie produkcyjne zapewniają przewagę konkurencyjną dla firm przemysłowych, umożliwiają im nawiązywanie nowych relacji z klientami, a także oferują nowy poziom wydajności. I choć wiele zakładów przemysłowych wie, że trend cyfryzacji ma kluczowe znaczenie dla ich przyszłości, wciąż pozostaje wyzwanie, jak poprawnie wprowadzić te innowacje do zakładu oraz jakie dokładnie korzyści płyną z wykorzystania technologii cyfrowej w firmie.

Oprogramowanie przemysłowe przenosi się z zestawu fragmentarycznych ofert opartych na wyspecjalizowanych funkcjach do zintegrowanego oprogramowania wdrażanego w całym przedsiębiorstwie, w celu zwiększenia i poprawy wydajności. – wyjaśnia Ireneusz Martyniuk, Wiceprezes Rynku Przemysłu w Schneider Electric na klaster Europy Środkowo – Wschodniej. Pozwala to na większą ciągłość, od projektu do budowy (Capex), po obsługę i konserwację (Opex), co tworzy nowe poziomy wydajności w całym cyklu życia urządzeń i operacji. Po drugie, łączność cyfrowa i bogactwo danych umożliwiają nowym modelom biznesowym, takim jak oprogramowanie jako usługa, platforma jako usługa, a nawet konserwacja jako usługa, dać firmom przemysłowym łatwy sposób na rozpoczęcie ich digitalizacji – komentuje Ireneusz Martyniuk.

W odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie branży przemysłowej na technologie przyśpieszające automatyzację i cyfryzację tej branży, Schneider Electric zaprezentował podczas targów Hannover Messe innowacyjne rozwiązanie dla tego segmentu – EcoStruxure ™ Machine Advisor, które stanowi część flagowego produktu EcoStruxture. Przemysłowe usługi IoT w nowej aplikacji to kompleksowe oprogramowanie integracyjne, które można wdrożyć w wielu segmentach przemysłu. Schneider Electric wykorzystując swoją współpracę z AVEVA, oferuje zaawansowany zestaw rozwiązań obejmujących wszystkie aspekty zarządzania zasobami cyfrowymi: od symulacji procesów po projektowanie, budowę i zarządzanie operacjami produkcyjnymi oraz optymalizację. Otwarta i interoperacyjna technologia odblokowuje pełny potencjał Przemysłowego Internetu Rzeczy. Wprowadzając kolejną generację zunifikowanej komunikacji z urządzeń do chmury, sieci można uprościć, a użytkownicy mogą skorzystać z gotowej technologii, aby obniżyć koszty integracji i konserwacji.

Maksymalizacja wartości danych za pomocą EcoStruxure Machine Advisor

Bazując na swoim doświadczeniu z producentami maszyn i urządzeń, Schneider Electric zaprezentował na targach Hannover Messe szczegółowe korzyści płynące z wdrożenia EcoStruxure Machine Advisor w ich zakładach.

Dzięki rozwiązaniu EcoStruxure Machine Advisor, producenci OEM uzyskują zdalny dostęp w czasie rzeczywistym do swoich maszyn, umożliwiając im dodawanie i modyfikowanie nowych usług do każdej zainstalowanej maszyny, w dowolnym zakładzie produkcyjnym na całym świecie. Ta platforma, rozszerzona o nowe aplikacje, maksymalizuje wartość danych dla producentów OEM i pozwala im na zdalne śledzenie, monitorowanie i naprawianie maszyn. Operatorzy mogą przewidywać i wykonywać harmonogramy konserwacji zapobiegawczej, poprawiając dostępność maszyny – wyjaśnia Ireneusz Martyniuk.

EcoStruxure Machine Advisor to w pełni połączona platforma zapewniająca niezawodne działanie maszyny, dzięki trzem kluczowym funkcjom:

  • Śledzenie: producenci OEM mogą wizualizować lokalizację wszystkich swoich maszyn, z dostępem w czasie rzeczywistym do dokumentacji i historii, takich jak zestawienia materiałów, podręczniki, dzienniki konserwacji i harmonogramy zarządzania zadaniami.
  • Monitorowanie: oparte na chmurze oprogramowanie pozwala producentom OEM gromadzić i wizualizować dane maszynowe w czasie rzeczywistym, zapewniając kompleksową analizę ogólnej efektywności sprzętu (OEE), widgety pod względem efektywności w odniesieniu do kluczowych wskaźników wydajności i innych trendów oraz pulpity kontrolne do monitorowania dostępności maszyn i jakości wydruku .
  • Naprawa „Fix”: usługa obsługiwana przez aplikację mobilną w celu ułatwienia konserwacji i operacji z informacjami kontekstowymi, za pomocą procedur krok po kroku i zdalnej ekspertyzy, dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości. Co więcej, usługa „Fix” zapewnia zdalny dostęp do oprogramowania inżynierskiego w chmurze, umożliwiając technikom serwisowym korzystanie z “Software-as-a-Service”, aby zawsze mieć odpowiednią wersję systemu i biblioteki.

Te funkcje EcoStruxure Machine Advisor pozwalają producentom OEM poprawić zadowolenie klientów i wprowadzać innowacje dzięki nowym ofertom usług. Co więcej, platforma ta dzięki wykorzystaniu aplikacji EcoStruxure Augmented Operator Advisor, zapewnia dodatkowe korzyści również dla operatorów. Umieszcza ona informacje w czasie rzeczywistym na wyciągnięcie ręki, zawsze i wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Niestandardowa aplikacja poprawia efektywność operacyjną w rzeczywistości rozszerzonej, umożliwiając operatorom nakładanie aktualnych danych i obiektów wirtualnych na szafę, maszynę lub instalację.

Świadomość operacyjna w czasie rzeczywistym jest przewagą konkurencyjną. Producenci OEM potrzebują rozwiązań, które poprawią łączność swoich maszyn, zapewniając im w czasie rzeczywistym świadomość operacyjną i dostęp do swoich maszyn w celu optymalizacji ich wydajności operacyjnej, przy jednoczesnym rozwijaniu nowych możliwości biznesowych, np. w ich działalności usługowej. Korzyści te muszą zostać przekazane operatorom, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa, zwłaszcza bezpieczeństwa danych. Takie właśnie możliwości gwarantuje nasze rozwiązanie dla przemysłu – EcoStruxture Machine Advisor – podsumowuje Ireneusz Martyniuk.

Źródło: Schneider Electric