SAFEMASTER PRO: Modułowy, konfigurowalny i bezpieczny

Nowy modułowy i konfigurowalny system bezpieczeństwa firmy DOLD monitoruje wszystkie obwody bezpieczeństwa w maszynach i wyposażeniu technicznym. Liczbę wejść i wyjść głównej jednostki nadzorującej można zwiększyć w dowolnym czasie za pomocą modułów rozszerzających. Pozwala to na optymalną adaptację systemu do indywidualnych wymagań. SAFEMASTER PRO spełnia wymogi bezpieczeństwa zgodne z PL e / Cat 4 lub SIL3 CL3 oraz posiada certyfikat TÜV.
 
Główna jednostka nadzorująca o szerokości zaledwie 22,5 mm, posiada 8 bezpiecznych wejść, dwa bezpieczne dwukanałowe wyjścia i cztery wyjścia testowe i może być używana jako osobny moduł.
Do głównej jednostki systemu SAFEMASTER PRO można podłączyć do siedmiu modułów rozszerzeń, co daje w maksymalnej konfiguracji 72 bezpieczne wejścia i 8 bezpiecznych dwukanałowych wyjść półprzewodnikowych.

System bezpieczeństwa monitoruje takie funkcje i urządzenia bezpieczeństwa jak awaryjne zatrzymanie, drzwi bezpieczeństwa, bariery świetlne, sterowanie dwuręczne i wiele więcej. Certyfikowany przez TÜV- system jest konfigurowany przy użyciu darmowego programu SAFEMASTER PRO designer. Oprogramowanie to posiada intuicyjny interfejs użytkownika i umożliwia łatwe, ekonomiczne konfigurowanie modułu przy wykorzystaniu techniki drag&drop. Obsługa kart pamięci ułatwia transfer danych konfiguracyjnych do innych systemów. Pozwala to użytkownikom na realizację wielu zadań automatyki przy pomocy pojedynczego systemu bezpieczeństwa – od bardzo prostych maszyn do sprzętu działającego w sieci i bardzo złożonych systemów.