Sabur prezentuje najnowsze osiągnięcia w siedmiu największych polskich miastach

  Tegoroczna konferencja RoadShow jest kontynuacją zapoczątkowanego w 2002 roku cyklu spotkań dotyczących zagadnień związanych z systemami automatyki przemysłowej, opartymi na ofercie firmy.
  W tym roku w: Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Rzeszowie, Krakowie i Wrocławiu w konferencjach wzięło udział około 300 uczestników, reprezentujących różnorodne branże. Najwięcej, bo prawie 30% uczestników związanych jest z przemysłem ciepłowniczym, ponad 20% stanowili inżynierowie zajmujący się automatyką budynkową, 12% związanych z przemysłem energetycznym i 8% maszynowym.
  Uczestnicy to przede wszystkim użytkownicy końcowi, ale także pracownicy firm integratorskich, biurprojektowych i doradczych oraz dystrybutorzy.
  Organizatorzy spotkania podczas rozpoczęcia Konferencji RoadShow 2006

  A czego mogli dowiedzieć się? W pierwszej części konferencji zaprezentowano optymalizację sterowania i komunikację z obiektami na przykładzie sterowników firmy SAIA?Burgess, jak też przykłady ich praktycznego zastosowania w dziedzinie automatyki.
  W następnej części przedstawione zostały możliwości lokalnego i zdalnego zarządzania obiektami, za pomocą terminali operatorskich firmy ESA, a także możliwości komunikacji z obiektem z poziomu przeglądarek stron www.
  W trzeciej części uczestnicy konferencji mogli posłuchać o korzyściach płynących z zastosowania programu do raportowania Dream Report.
  Do dyspozycji uczestników konferencji zespół techniczny firmy SABUR przygotował dwa moduły szaf, z których jedna zawierała panele operatorskie z serii VTxxx firmy ESA, a druga rozwiązania konfiguracji połączeń sterowników SAIA serii PCD3, spięte w różne sieci komunikacyjne. Szczególnym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyły się praktyczne pokazy prezentowane na modułach.
  Podczas RoadShow na północy Polski uczestnicy konferencji mogli dodatkowo porozmawiać i wymienić swoje doświadczenia z przedstawicielem firmy SAIA-Burgess, Enrico Fiechterem, który omówił produkty i plany na przyszłość firmy SAIA.
  W każdym mieście konferencja kończyła się losowaniem upominków i nagród. Nagrodą główną było bezpłatne uczestnictwo w szkoleniu wybranym przez nagrodzonego.
  Jak pokazują statystyki: konferencja spełniła oczekiwania prawie 90% uczestników.
  Czekamy na kolejny ?przejazd? w 2007 roku.