Rusza projekt “Mazowsze +45”

    Firma Schneider Electric Polska rozpoczęła realizację projektu pt. ?Mazowsze +45: komponent automatyka?. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki(PO KL) Europejskiego Funduszu Społecznego, którego podstawowym założeniem jest wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwa dla przedsiębiorstw. Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych osób z województwa mazowieckiego poprzez przeprowadzenie praktycznych kursów. W okresie od maja do października 2011 r.  przeprowadzonych zostanie 8 szkoleń z zakresu automatyki przemysłowej (4 szkolenia – Napędy przemiennikowe i 4 szkolenia- Sterowniki programowalne. Działanie i podstawy programowania.)

    ?Realizacja projektu Mazowsze +45 przez Schneider Electric Polska idealnie wpisuje się w działania edukacyjne prowadzone przez naszą firmę. W Polsce szkolimy około 1000 osób rocznie. Organizujemy seminaria,   uruchomiliśmy inicjatywę Energy University. Przedstawiamy najnowsze rozwiązania i dzielimy się wiedzą naszych ekspertów. Uważamy, że dobra edukacja to podstawa do zmian na lepsze, dlatego też serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.? ? powiedział Jaroslav Zlabek, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska.

    Szkolenia skierowane są do osób powyżej 45 roku życia, zatrudnionych na terenie województwa mazowieckiego, którzy z własnej inicjatywy są zainteresowani nabyciem, uzupełnieniem lub podniesieniem posiadanych umiejętności z zakresu automatyki przemysłowej. Szkolenia będą odbywały się poza godzinami pracy, w cyklu weekendowym. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
    Szczegóły na tematu projektu  można znaleźć na stronie www.automatyka45.pl