RS Components prezentuje kolejne innowacje w zakresie projektowania elektroniki i wzmacnia swoją pozycję czołowego dostawcy rozwiązań dla inżynierów i projektantów

DesignSpark PCB wersja 4.0 oraz ModelSource Component Library stanowiąważny kamień milowy na drodze ewolucji wysoce funkcjonalnych i bezpłatnych narzędzi do projektowania: RS oferuje obecnie kompletny zestaw rozwiązań inżynieryjnych 
i projektowania
Warszawa, 15 października, 2012 – RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), czołowego na świecie dystrybutora produktów 
z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, ogłosiła najnowsze rozwiązania będące częścią programu profesjonalnego wsparcia dla inżynierów elektroniki i działów zakupów w procesie wyszukiwania komponentów, projektowania i zakupów online. Wśród nowości w zakresie bezpłatnych rozwiązań technicznych wspierających całość procesu projektowania elektroniki, znajdują się:
DesignSpark PCB wersja 4.0, wielokrotnie nagradzane narzędzie do projektowania PCB, wyposażone teraz w dostęp do wiodącej w branży biblioteki komponentów, tworzenia plików produkcyjnych oraz funkcji wyceny listy części przygotowywanego projektu (BOM); 
ModelSource, nowa, wyjątkowa biblioteka komponentów działająca w przeglądarce, do pobrania w DesignSpark, internetowej społeczności RS dla inżynierów i projektantów elektroniki.
Wersja 4.0 DesignSpark PCB, najbardziej zaawansowanego, bezpłatnego oprogramowania do projektowania układów PCB, integruje istniejące biblioteki 
z ModelSource, nową, wyjątkową biblioteką komponentów online, która dostępna jest bezpłatnie jako samodzielne narzędzie za pośrednictwem strony DesignSpark.
Biblioteka ModelSource zawiera ponad 80 000 schematów i obudów od czołowych producentów i jest dostępna do pobrania w ponad 20 różnych formatach kompatybilnych z najpopularniejszymi pakietami oprogramowania do projektowania PCB. Dodatkowo zawiera ponad 30 000 modeli 3D w 24 formatach do popularnego oprogramowania mechanicznego 2D. Biblioteki są zsynchronizowane z ofertą RS w zakresie podzespołów i umożliwiają inżynierom skoncentrowanie się na innowacjach, badaniach i rozwoju, zamiast tworzenia podstawowych modułów projektu.
Nowa funkcja Bill of Materials (BOM) Quote zintegrowana w ramach DesignSpark PCB wersji 4.0, pozwala uzyskać natychmiastową wycenę komponentów projektowania PCB. Narzędzie automatycznie generuje raport użytkownika BOM, używając numerów części RS wbudowanych w nowe biblioteki komponentów PCB.
Kolejną funkcją pozwalającą zaoszczędzić czas, która znalazła się w nowej wersji oprogramowania jest PCB Quote, która udostępnia niezależne porównania wycen różnych producentów podzespołów PCB, w oparciu o specyfikacje podane przez projektanta. Inżynier uzyskuje bezpośrednią wycenę u wybranego podwykonawcy PCB. 
Narzędzie DesignSpark PCB zostało stworzone przez RS we współpracy z Number One Systems i od czasu premiery w lipcu 2010 roku przyciąga inżynierów z całego świata. Liczba pobrań oprogramowania wzrosła do niemal 160 000.  
DesignSpark PCB wersja 4.0 i ModelSource dostępne są na stronie designspark.com, stworzonej w celu wspierania inżynierów w procesie projektowania poprzez informacje z zakresu projektowania, recenzje i blogi oraz bezpłatne narzędzia projektowe. Strona ta obecnie liczy ponad 90 000 zarejestrowanych użytkowników.
“Wspieranie innowacji w projektowaniu elektronicznym to ważny punkt naszej działalności. Rozumiemy, jak istotny jest czas, gdy inżynier pracuje nad wprowadzaniem produktu na rynek” – komentuje Mark Cundle, Head of Technical Marketing w RS. “Dzięki zaawansowanym możliwościom eCommerce i stałym inwestycjom w rozwóji aktualizację naszych narzędzi i zasobów internetowych, dokonaliśmy znacznych postępów w przyspieszeniu procesu wyszukiwania, projektowania i zakupu dla inżynierów i specjalistów ds. zakupów na całym świecie.” 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.designspark.com