Rockwell Automation wśród laureatów Transformational Leadership Awards

Firma Rockwell Automation wraz z pozostałymi laureatami drugiego dorocznego plebiscytu Transformational Leadership Awards, świętowała swój sukces. Plebiscyt jest organizowany przez serwis Smart Industry, a jego celem jest nagrodzenie osób i organizacji, które promują rozwiązania Przemysłu 4.0. Nagrody w plebiscycie Smart Industry Transformational Leadership Awards są przyznawane w pięciu kategoriach nawiązujących do innowacji cyfrowych: DX Visionary, DX Trailblazer, IIoT Pioneer, DX Champion i IT/OT Teamwork. 

W tym roku nagrody zostały przyznane 15 reprezentującym branżę laureatom z całego świata, którzy z sukcesem zaplanowali i przeprowadzili cyfrową transformację (DX) w co najmniej jednym obszarze działalności, poprzez zastosowanie cyfrowych, często przełomowych, technologii.

Susana Gonzalez, prezes Rockwell Automation na region EMEA, złożyła gratulacje wyróżnionym firmom i osobom: ?Z satysfakcją obserwuję, w jak dużym stopniu projekty transformacji cyfrowej przyczyniają się do sukcesu naszych klientów. Gdy ma się jasno nakreśloną wizję, połączenie ludzi, procesów i technologii może przynieść spektakularne rezultatu. Bardzo się cieszę, że w tym roku zostało nagrodzonych tak wiele europejskich firm?.

Nagrody w plebiscycie Smart Industry Transformational Leadership Awards są przyznawane w pięciu kategoriach nawiązujących do innowacji cyfrowych:

DX Visionary

W pierwszej kategorii nagrodzono trzech reprezentantów wyższej kadry kierowniczej za inspirującą wizję, innowacyjność, wytrwałość i nastawienie na rozwój, które były znakomitymi drogowskazami na drodze do transformacji cyfrowej w ich organizacjach. Jedną z nagrodzonych osób jest Joris Bisschop, prezes firmy Technologies Added, wytwórcy kontraktowego z siedzibą w holenderskim Emmen. 

Odbierając nagrodę, Bisschop podkreślił: ?Warunkiem działania stosowanego przez nas modelu działalności wytwórczej jest maksymalna elastyczność. Zakład musi błyskawicznie dostosowywać się do różnych zastosowań i formatów produktów, a jest to możliwe wyłącznie dzięki wysoko elastycznym i ściśle zintegrowanym rozwiązaniom z zakresu automatyzacji i informatyki. Współpraca z Rockwell Automation pomogła mi wdrożyć ten etos oraz, przy wsparciu mojego zespołu, stworzyć model stanowiący przyszłość branży wytwórczej?.

DX Trailblazer

Trzy organizacje będące użytkownikami końcowymi zostały nagrodzone za udane przeprowadzenie cyfrowej transformacji w co najmniej jednym obszarze działalności. Były to szeroko zakrojone działania obejmujące zarówno działalność operacyjną, oferty produktów i usług, jak również obsługę klienta. Wśród zwycięzców znalazła się Polpharma Group, producent substancji aktywnych i gotowych wyrobów leczniczych z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

?Nowoczesna branża farmaceutyczna wymaga nowoczesnych rozwiązań nie tylko w poszczególnych obszarach biznesowych, lecz także jako całość?, powiedział Markus Sieger, prezes Polpharma Group. ?Wsparcie firmy Rockwell Automation umożliwiło nam przeprowadzenie cyfrowej transformacji wielu elementów systemu zarządzania infrastrukturą techniczną, dzięki czemu mamy podstawę do wprowadzania usprawnień na jeszcze szerszą skalę?.

IIoT Pioneer

Trzy firmy zajmujące się konstrukcją maszyn (producenci oryginalnego wyposażenia) zostały wyróżnione za stosowanie technologii cyfrowych w sposób, który przyczynił się do wzrostu wartości dla klienta i powstania nowych źródeł przychodów. 

Jednym z laureatów w tej kategorii była europejska IMA Group, globalny projektant i wytwórca zautomatyzowanych maszyn do przetwarzania i pakowania produktów farmaceutycznych, kosmetyków, żywności, herbaty i kawy z siedzibą w Bolonii we Włoszech. 

Thomas Fricke, dyrektor handlowy IMA Pharma, powiedział: ?Dla konstruktora maszyn obsługującego wymagające rynki na całym świecie automatyzacja jest kluczowym elementem zapewniającym sprawność i elastyczność, której potrzebują klienci. Cyfrowa infrastruktura leżąca u podstaw stosowanego przez nas rozwiązania pozwala im na jeszcze lepszy wgląd w działanie maszyn i umożliwia im podejmowanie w czasie rzeczywistym decyzji o natychmiastowym korzystnym wpływie na wyniki. W pełni zintegrowane oprogramowanie i sprzęt Rockwell Automation były nieocenioną pomocą w usprawnieniu naszej działalności?.

DX Champion i IT/OT Teamwork

Trzem przedstawicielom wyższej kadry kierowniczej przyznano nagrodę DX Champions za umiejętność tworzenia skutecznych zespołów i kierowania nimi.

Reprezentantami Europy wśród zwycięzców w tej kategorii byli Oliver Paul, starszy dyrektor ds. zarządzania cyklem żywotności systemów terapii, i Larry Dubé, VP, PLM Strategy we Fresenius Medical Care, firmie o zasięgu globalnym dostarczającej produkty, usługi i systemy służące do leczenia chorób nerek, mającej siedzibę w Bad Homburg vor der Höhe w Niemczech.

Firmie Fresenius Medical Care przyznano także nagrodę IT/OT Teamwork za skuteczne promowanie produktywnej współpracy między tradycyjnymi silosami funkcjonalnymi, która zaowocowała udanymi wdrożeniami projektów z zakresu transformacji cyfrowej.

Kryteria przyznawania nagród Transformational Leadership stanowią odzwierciedlenie najistotniejszych wyzwań związanych z przekształceniem biznesu, takich jak znaczenie wizji wykonawczej, zdolność kształtowania talentów czy skuteczna transformacja procesów operacyjnych, relacji z klientami i modeli biznesowych.

?Celem plebiscytu Transformational Leadership Awards jest wyróżnienie podmiotów z całego świata, które promują innowacje i założenia Przemysłu 4.0?, powiedział Keith Larson, VP of Content, Smart Industry. ?Jedna trzecia naszych tegorocznych nagród trafiła do organizacji i osób z regionu EMEA, co tylko potwierdza siłę, innowacyjność i konkurencyjność bazy przemysłowej na tym obszarze?.  

Pełna lista zwycięzców jest dostępna na stronie Transformational Leadership Awards.


Rockwell Automation