Rockwell Automation wspiera produkcję stali w ramach współpracy z Primetals Technologies

Primetals Technologies, jeden z największych konstruktorów fabryk dla przemysłu metalowego, partner w zakresie usług metalurgicznych i dostawca rozwiązań w zakresie digitalizacji i automatyzacji rozpoczyna współpracę z Rockwell Automation. W ramach współpracy  Rockwell Automation opracuje i dostarczy innowacyjne i niezawodne rozwiązania napędowe do procesu odpylania u  czołowego producenta stali w Rosji.

Urządzenia do odpylania są kluczowym elementem ograniczania wpływu produkcji stali na środowisko. Obiekty te, charakteryzujące się dużymi gabarytami filtrują powietrze podczas produkcji stali, oczyszczając je i przywracając mu kondycję sprzed rozpoczęcia procesu produkcji. Oczyszczone powietrze można następnie uwolnić bez negatywnego wpływu na środowisko.

Firma Rockwell Automation dostarczy niezbędne napędy, a tak duże przedsięwzięcie niewątpliwie będzie wymagało zastosowania dużych silników. W ramach programu Intelligent Package Power (IPP) firma Rockwell nawiązała współpracę z globalnym producentem silników, firmą WEG. Wspólnie dostarczą kompletny pakiet napędów i silników. Wdrożenie 10 przemienników średniego napięcia Allen-Bradley PowerFlex? 6000 firmy Rockwell Automation w połączeniu z odpowiadającymi im 10 silnikami firmy WEG zapewni łączną moc 16 MW. Primetals Technologies skorzysta również na łatwej konfiguracji, integracji i wizualizacji, a także na uproszczonemu i intuicyjnemu w obsłudze sterowaniu lokalnemu.

To kolejny sukces Rockwell Automation w rosyjskim przemyśle stalowym. Swoim doświadczeniem, reputacją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, wyróżniającymi się m.in. efektywnością pokonała dwóch znanych konkurentów, którzy ubiegali się o kontrakt z firmą Primetals Technologies. 

Po zakończeniu tego projektu, Rockwell Automation i Primetals Technologies planują dalszą współpracę.


Rockwell Automation