Rockwell Automation wprowadza nowe, w pełni konfigurowalne monitory przemysłowe

Rockwell Automation ogłosił wprowadzenie na rynek nowej linii monitorów przemysłowych, które pomogą konstruktorom maszyn zróżnicować ich maszyny oraz spełnić wymagania szerokiej gamy zastosowań. 

Nowe monitory przemysłowe Allen-Bradley? ASEM 6300M, które stanowią część rodziny produktowej znanej wcześniej pod nazwą VersaView? 6300, dostępne są w kilku wariantach konstrukcyjnych. Warianty te dają znaczną wolność konstruktorom maszyn pod względem dostosowania monitorów do indywidualnych potrzeb na podstawie czynników takich jak koszty, wydajność, wygląd i styl. 

Kluczowe warianty konstrukcyjne obejmują:

  • Modele ze stali nierdzewnej, w tym wersje ze stopniem ochrony IP66K oraz IP69K, sprostają potrzebom użytkowników, którzy wymagają wodoodporności.
  • Dostępne są również inne modele, które spełnią różnorodne potrzeby ? od ekonomicznych wariantów wykonanych z aluminium po eleganckie, wysokiej klasy monitory z bezramkowym wyświetlaczem.
  • Wyświetlacze jedno i wielodotykowe umożliwiają konstruktorom maszyn dopasowanie monitorów do wybranego oprogramowania lub wymagań eksploatacyjnych danego użytkownika.
  • Rozmiary monitorów mieszczą się w zakresie od 8,4 do 24 cali oraz są dostępne w opcjach standardowych i szeroko ekranowych.
  • Opcja zdalna, która niebawem będzie dostępna, pozwala na umieszczenie monitora w odległości do 100 m od komputera PC, co sprawdzi się w zastosowaniach na długich liniach produkcyjnych.

?Monitory ASEM 6300 pozwolą konstruktorom maszyn wyróżnić ich ofertę na tle konkurencji zarówno w zakresie wydajności, jak i wyglądu?, mówi Lindsay Raspanti, menedżerka ds. produktu w Rockwell Automation. ?Monitory te można dostosować do szerokiego zakresu różnorodnych 

zastosowań. Z połączenia wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości z nowoczesnym wyglądem powstały monitory, które wzbogacą nawet najbardziej wydajne inteligentne maszyny?.

Jakie funkcje i możliwości oferują?

  • Wszystkie monitory ASEM 6300M są wyposażone w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, aby prezentować kluczowe informacje dotyczące produkcji w sposób czytelny i wyraźny.
  • Monitory mogą wyświetlać do czterech kafelków z informacjami na pojedynczym ekranie, co umożliwia operatorom nie tylko zapoznanie się z danymi o wydajności czy instrukcjami  roboczymi, ale także pozwala oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości i obrazy z kamer w czasie rzeczywistym.
  • Monitory przemysłowe ASEM 6300M w połączeniu z przemysłowymi komputerami PC Allen-Bradley ASEM 6300B pozwalają konstruktorom maszyn zaoszczędzić cenny czas. Te dwa produkty bezproblemowo łączą się i integrują, redukując tym samym czas potrzebny inżynierom na skonfigurowanie monitorów do pracy z komputerami PC.
  • Monitory mają również standaryzowane wycięcie umożliwiające łatwą wymianę. Bez względu na to, czy konstruktor maszyn wybierze monitor standardowy czy szerokoekranowy, będzie mógł zmodernizować go do przyszłych wersji bez potrzeby zmiany konstrukcji maszyny.
  • Podczas opracowywania monitorów przemysłowych ASEM 6300M wykorzystano doświadczenie i technologię firmy ASEM ? czołowego dostawcy cyfrowych technologii automatyzacji ? którą firma Rockwell Automation przejęła w 2020 r.

Rockwell Automation