Rockwell Automation i Comau podjęły współpracę w zakresie integracji robotyki

Rockwell Automation Inc. największa na świecie firma specjalizująca się w automatyce i cyfrowej transformacji przemysłu oraz Comau, światowy lider w zakresie produkcji robotów i automatyki przemysłowej, ogłosiły połączenie sił w celu dostarczenia firmom na całym świecie kluczowych narzędzi maksymalizacji wydajności produkcji, dzięki jednolitym rozwiązaniom w zakresie kontroli robotów. 

Od teraz inżynierowie będą mogli programować całą maszynerię w jedynym środowisku, obejmującym również mechaniczne gałęzie Comau, kontrolowane sterownikami Logix Rockwell Automation. Rockwell Automation?s Studio 5000? to oprogramowanie do projektowania systemów zautomatyzowanych, które ułatwia czasochłonne i często trudne zadanie koordynacji tradycyjnie odrębnych systemów kontroli maszyn i robotów tak, aby współpracowały mimo stosowania dwóch różnych narzędzi oprogramowania.

Współpraca zapewni klientom z sektora przemysłowego jeszcze prostsze, bardziej inteligentne i bardziej produktywne metody projektowania, wdrażania i zarządzania aplikacjami z zakresu robotyki.

Projektanci maszyn, integratorzy systemów i inni specjaliści zyskają większą wydajność w projektowaniu i wdrażaniu systemów dzięki wykorzystaniu takich narzędzi inżynierii cyfrowej, jak cyfrowe oprogramowanie bliźniacze Emulate 3D Rockwell, które tworzy cyfrowe modele linii produkcyjnych, automatycznie generuje kod kontroli maszyn i ma już wbudowane funkcje związane z robotami Comau.

Dodatkowo, połączenie rozwiązań Rockwell i Comau umożliwi użytkownikom końcowym wykorzystanie analityki i bliźniaczych narzędzi cyfrowych do głębszej oceny wydajności maszyn i potencjału optymalizacji produkcji. Będą oni mogli skorzystać również z rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko swojej działalności. 

Operatorzy hal produkcyjnych stosujący pakiet oprogramowania FactoryTalk? Rockwell skorzystają z możliwości oceny zarówno systemów kontroli linii, jak i robotów w jednym interfejsie. Technicy w zakładzie i pracujący na odległość będą musieli nauczyć się tylko jednej architektury i zarządzać nią w celu monitorowania obu systemów. Mogą także odnieść korzyści z oferowanych przez Rockwell narzędzi augmented reality (AR), udoskonalając obsługę cyklu życia i cyklu serwisowania.

?Firmy przemysłowe poszukują wydajnych sposobów integracji robotyki w swojej działalności w celu optymalizacji procesów i osiągnięcia sprawności w zarządzaniu? ? wyjaśnia Blake Moret, Prezes i CEO Rockwell Automation. – ?Współpraca Rockwell Automation i Comau uprości programowanie i zarządzanie cyklem życia, dzięki czemu nasi klienci szybciej osiągną pożądaną wartość?.

Moret dodał, że ekspansja w zakresie aplikacji robotyki, będąca integralną częścią strategii Rockwell, pomaga firmom zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność dzięki ujednoliconej kontroli nad robotami, co w rezultacie przekłada się na uzyskiwanie przez nie długoterminowych wartości. Owocem współpracy przy projektowaniu i sprzedaży jest wypracowanie oferty spójnych i ujednoliconych produktów do kontrolowania robotów, oferowanych klientom obydwu firm.

?Specjalistyczna wiedza Comau z zakresu robotyki i automatyki przemysłowej w połączeniu z globalnymi możliwościami Rockwell Automation i naszym doświadczeniem w automatyzacji oferują klientom wartości zintegrowanego rozwiązania w robotyce? ? dodał Paolo Carmassi, CEO Comau. – ?Cieszymy się ze współpracy z tak ważnym partnerem, odgrywającym wiodącą na rynku rolę we wszystkich branżach przemysłu na skalę globalną?.


Rockwell Automation