Robustel wprowadza na rynek bramki IoT nowej generacji obsługujące EDGE Computing, wspierane przez RobustOS Pro

Początkowo Robustel wprowadzi na rynek 3 linie produktów z serii Edge Gateway oparte o architekturę ARMv7 ( EG5100 i LG5100) i ARMv8 (EG5120)

Firma Robustel wzmacnia swoją wiodącą w branży ofertę routerów i bram przemysłowych IoT za pomocą nowej serii konkurencyjnych cenowo bramek w pełni zintegrowanych z EDGE Computing.

Wykorzystując szeroką i ugruntowaną gamę produktów przeznaczonych do przemysłowych rozwiązań IoT/M2M, firma Robustel zawsze poszukuje nowych i innowacyjnych sposobów obsługi klientów w kluczowych branżach przemysłowych. Od momentu założenia w 2010 r. głównym wyróżnikiem firmy było wsłuchiwanie się i angażowanie w potrzeby rynku w celu zapewnienia rozwiązań spełniających realne wymagania oraz konkurencyjnej ceny, pozwalającej wykorzystać skalę i potencjał ogromnej infrastruktury Internetu Rzeczy.

Wraz z wprowadzeniem pierwszej generacji bramek przemysłowych 5G R5020 w 2020 r., firma Robustel dostrzegła potężny globalny trend charakteryzujący się tym, że klienci polegają na infrastrukturze Cloud IoT w celu dostarczania różnorodnych rozwiązań IoT na wszystkich rynkach pionowych. Istnieje jednak rosnąca podgrupa klientów, która wymaga większej liczby operacji przetwarzania brzegowego, aby uniknąć zbędnego szumu w sieci i przeciążenia spowodowanego dużymi ilościami danych przesyłanych strumieniowo przez sieć komórkową.

Wymóg przetwarzania danych EDGE/FOG wiąże się z zapotrzebowaniem na urządzenia nowej generacji mogące pochwalić się najnowocześniejszymi funkcjami łączności sieciowej i zarządzania, które klienci znają z innych rozwiązań Robustel, ale z uwzględnieniem znacznie wyższego poziomu inteligentnych funkcji pokładowych i możliwości przetwarzania w połączeniu z bardziej wszechstronnym i skalowalnym systemem operacyjnym.

W tym zakresie seria Edge Gateway firmy Robustel ma nadzieję zrewolucjonizować rynek komputerów przemysłowych i routerów, dostarczając produkty nie tylko dostępne w przystępnej cenie na rynku masowym, ale także oferując specyfikacje i funkcje bardzo oczekiwane przez klientów.

– Tradycyjnie przemysłowy rynek IoT był domeną dwóch bardzo różnych rozwiązań – mówi przedstawiciel firmy Desmond Kuang, Global SVP of Sales and Product Marketing. – Mieliśmy klientów, którzy nie byli w stanie skutecznie wdrażać skalowania, ponieważ albo nabyli rozwiązanie ewidentnie przewymiarowane w stosunku do swoich wymagań, albo próbowali zbudować własne rozwiązanie w oparciu o kombinację komputera przemysłowego i routera, co zwiększało prawdopodobieństwo awarii. Nasze produkty Edge Gateway zostały zaprojektowane tak, aby rozwiązać oba problemy rynkowe w jednym eleganckim rozwiązaniu.

EG5100 — przemysłowy router EDGE wykorzystujący łączność 4G/LTE
EG5120 — router przemysłowy z łącznością 5G (wersja 3GPP 16) i NPU 2.3 TOPS do obsługi aplikacji AI
LG5100 — przemysłowa brama LoRaWAN EDGE wykorzystująca sieć dosyłową 4G/LTE.

W celu wsparcia debiutującego na rynku sprzętu firma Robustel opublikowała zupełnie nową wersję swojego popularnego systemu operacyjnego RobustOS opartego na Linuksie. Nowy system operacyjny RobustOS Pro oferuje klientom środowisko Linux Debian11 (Bullseye) z obsługą aplikacji opartych na platformie Docker. To przejście na szeroko rozpowszechnioną platformę pozwala klientom firmy na szybkie opracowywanie, testowanie i wdrażanie nowych aplikacji w dowolnym języku, w którym swobodnie pracują oraz umożliwia im dostęp do ponad 50 000 istniejących aplikacji w repozytorium Debiana

Seria nowych produktów firmy Robustel może znaleźć zastosowanie w najnowocześniejszych aplikacjach IoT, takich jak:

– robotyka;
– inteligentne miasta;
– pojazdy zautomatyzowane/autonomiczne;
– rozpoznawanie obrazu z wykorzystaniem kamery;
– zarządzanie energią i sieciami w czasie rzeczywistym
i wielu innych…

Próbki serii Edge Gateway firmy Robustel są już dostępne do weryfikacji prac koncepcyjnych i projektowych u dowolnego z globalnych partnerów dystrybucyjnych firmy Robustel. Planowana dostępność na rynku masowym – od IV kwartału 2022 r.

Wspólne cechy modeli EG5100, EG5120 i LG5100:

– wykorzystanie stabilnej łączności komórkowej dla zapewnienia globalnego zasięgu;
– wysoko wydajny silnik do uruchamiania złożonych aplikacji;
– 2 porty RS232/RS485 do podłączania urządzeń przemysłowych;
– proste monitorowanie i sterowanie 2 x DI i 2 x DO;
– podwójne gniazda kart SIM zapewniające dodatkowe opcje komunikacyjne;
– szeroki zakres temperatury pracy – idealny do zastosowań przemysłowych;
– obsługa języków C, C++, Java, Python dająca użytkownikom możliwość tworzenia własnych aplikacji;
– dostęp do ponad 50 000 aplikacji z repozytorium Debiana;
– dostęp do opcji VPN, takich jak Wireguard, IPsec i OpenVpn;
– pełny protokół Modbus TCP i RTU do obsługi transferu do platform chmurowych;
– platforma zarządzania RCMS firmy Robustel dla efektywnego zarządzania większymi urządzeniami.

Funkcje EG5120:
– Najnowocześniejszy interfejs 5G (wydanie 16)

Funkcje LG5100:
– obsługa globalnych pasm częstotliwości LoRaWAN;
– kompatybilność z LoRaWAN i prywatnymi protokołami;
– obsługa wbudowanego serwera sieciowego LoRaWAN;
– max. 8 kanałów obsługuje jednoczesne odbieranie danych;
– obsługa Packet Forwarder w wersji 2.2.1 i Packet Forwarder Protocol w wersji 1.

Więcej informacji na temat systemu operacyjnego RobustOS można znaleźć na stronie: https://www.robustel.com/en/robustos/