Robot KR6R900 sixx Agilus

Robot KR6R900 sixx Agilus należy do grupy małych robotów przemysłowych. Roboty te przeznaczone są do wykonywania zadań w zakresie paletyzacji czy przenoszenia wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja osiągana przy ekstremalnie dużych prędkościach. Charakteryzują się wyjątkową sprawnością pracując z powtarzalnością do 0,03 mm. To rewelacyjny stosunek masy własnej do udźwigu.
KR AGILUS został konsekwentnie zaprojektowany z uwzględnieniem szczególnie wysokich prędkości roboczych, co widać na przykładzie modelu KR6R900 sixx Agilus, którego szybkość pracy wynosi 150 cykli na minutę (ruchy 25/305/25mm dla udźwigu 1 kg).Ta cecha doskonale sprawdza się w pracy na obrabiarkach. Roboty KUKA wykorzystują 100% produktywności tych maszyn. We własnej produkcji KUKA jeden robot wydłuża czas pracy bez udziału człowieka dla jednego gniazda obróbczego z 16 godzin dziennie do 24 godzin. Wynik jest prosty: równe 50% wzrostu produktywności bez strat na jakości wytwarzanych produktów.
Komfortowy i uniwersalny interfejs sprawia, że roboty KUKA są niezwykle łatwe w obsłudze. KUKA.PLC mxA we współpracy z pakietem oprogramowania Sinumerik Run MyRobot firmy Siemens? umożliwia wyświetlanie danych, obsługę, programowanie/konfigurowanie robotów KUKA pracujących z obrabiarkami w tym samym systemie, do którego użytkownicy obrabiarek są przyzwyczajeni.
Robot KR6R900 sixx Agilus jest łatwy i bezpieczny w użytkowaniu. Obwód bezpieczeństwa zrealizowany jako rozwiązanie softwarowe, umożliwia w sposób programowy, bez dodatkowych rozwiązań sprzętowych ograniczenie zasięgu osi robota.
Dzięki systemowi KR C4 nie tylko samo nadzorowanie jest proste i bezpieczne, technologia sterowania zapewnia przede wszystkim bezpieczne oddziaływanie na ruchy i prędkość pracy robota.
Unikalna budowa oraz nieduża waga robotów KR6R900 sixx Agilus pozwala na ich montaż zarówno na podłodze, na ścianie, jak i na suficie. Roboty KUKA monitorują swoją przestrzeń roboczą przez bezpieczne oprogramowanie. Dzięki temu mogą być użytkowane nawet w wąskich przestrzeniach, np. pod torami jezdnymi suwnicy lub niskimi sufitami.