Rewolucja robotyczna w wykonaniu KUKA na Targach Automaticon 2018

kuka

Na prestiżowe targi Automaticon, które jak co roku odbyły się w warszawskim EXPOXXI zjechali się prawdziwi liderzy rozwiązań produkcyjnych z kraju i zagranicy. Nie mogło tam zabraknąć firmy KUKA, czyli pioniera robotyki przemysłowej i automatyzacji, który w tym roku świętuje jubileusz dziesięciolecia obecności na rynku polskim.

Zespół KUKA na swojej powierzchni wystawienniczej zaprezentował najnowsze rozwiązania, w tym m.in. lekkiego robota KR3 AGILUS, który wyznacza nowe standardy w klasie robotów do 3 kg. Ten lekki robot produkuje małe podzespoły w modułach produkcyjnych o wymiarach zaledwie 600 x 600 mm – ze szczególną precyzją, w sposób zwinny i korzystny cenowo. Robot przekonuje kompaktowymi wymiarami i sprawia, że produkcja staje się wszędzie atrakcyjna.

Ekspozycja targowa KUKA przewidziała także miejsce dla nieco większego robota, jakim bez wątpienia jest sprawdzony KR 360 FORTEC. Jest on 6-osiowym robotem do dużych obciążeń, przeznaczonym do inteligentnych koncepcji instalacji. Dzięki najwyższej precyzji i maksymalnemu zasięgowi ten robot przemysłowy do dużych obciążeń doskonale nadaje się do manipulowania ciężkimi podzespołami.

kuka

Na stanowisku nie zabrakło miejsca dla najbardziej zaawansowanego technologicznie cobota LBR iiwa, który tym razem samodzielnie serwował regionalne, austriackie piwo, co okazało się największą niespodzianką tegorocznej edycji targów. W trakcie wszystkich dni targów eksperci KUKA służyli swoją wiedzą i wsparciem, co mogli odczuć wszyscy zainteresowani produktami firmy.

Zrewolucjonizowana produkcja przyszłości będzie wymagała inteligentnych, wszechstronnych, a zarazem mobilnych koncepcji produkcyjnych i logistycznych. KUKA po raz kolejny udowadnia, że jej produkty są gotowe na erę Przemysłu 4.0, a 10 lat obecności na rynku polskim ugruntowuje pozycję lidera zrobotyzowanych rozwiązań dla przemysłu.

Źródło: KUKA Roboter CEE GmbH