Remog otworzy nową fabrykę w Mielcu

  Firma Remog rozpocznie produkcję w Mielcu w specjalnie zaadaptowanej hali produkcyjnej o powierzchni 2000 m2. Na początku niemiecki inwestor zatrudni 18 pracowników, w późniejszym okresie zatrudnienie będzie rosło. Remog zrealizował swój projekt w jednym z dwóch głównych ośrodków polskiego klastra lotniczego. W Dolinie Lotniczej wytwarzane jest 75% produkcji tego sektora w Polsce, a do największych zagranicznych inwestorów należą: UTC/Pratt & Whitney, Goodrich i Snecma Group. Obecnie inwestycjami w południowo-wschodniej części kraju interesuje się kilka kolejnych firm zagranicznych z branży lotniczej. Inwestycja firmy Remog doskonale wpisuje się w ponad 60-letnią tradycję produkcji lotniczej w Mielcu, stwarzając nadzieje na dalsze wzmocnienie i rozwój tego sektora na Podkarpaciu.
  Rudolf-Erich Mueller GmbH & Co KG (REMOG) jest wiodącym producentem precyzyjnych komponentów mechanicznych i hydraulicznych. Wśród jej klientów znajdują się m.in.: DaimlerChrysler, Siemens, Bosch Rexroth, Linde Liebherr Aerospace i Embraer. 
  Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC jest pierwszą SSE utworzoną w Polsce. Wraz z siostrzaną Tarnobrzeską SSE strefa mielecka jest zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie. W ciągu 10 lat wydano tutaj 102 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych przekracza 2,2 mld złotych, a inwestorzy stworzyli ponad 10 tysięcy nowych miejsc pracy. 70% zainwestowanego kapitału stanowią inwestycje firm zagranicznych. SSE EURO-PARK zapewnia zainteresowanym firmom pełną obsługę inwestycyjną. Jako jedyne w Polsce specjalne strefy ekonomiczne zarządzane przez ARP oferują również inwestorom kompleksową ofertę budowy, sfinansowania i leasingu nieruchomości. Z tej opcji skorzystały m.in. amerykańskie firmy Lear Corporation i C+N Packaging Inc. (Mielec) oraz niemiecka firma DÜrr GmbH (Radom, Tarnobrzeska SSE). Mielecka strefa wydaje także pozwolenia na budowę na terenie miasta Mielca (jest to prawo, które w Polsce przysługuje starostom).
  15 września br. Agencja Rozwoju Przemysłu organizuje w Mielcu konferencję pt. ?10 Lat SSE EURO-PARK MIELEC?. Wezmą w niej udział m.in: przedstawiciele rządu,  PAIiIZ, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i starostwa, inwestorzy zagraniczni, prezesi wszystkich polskich specjalnych stref ekonomicznych oraz goście z Irlandii (to właśnie z doświadczeń tego kraju czerpali twórcy polskiego systemu specjalnych stref ekonomicznych).  
  Extra online
  Jednym z punktów konferencji będzie prezentacja wyników prac badawczych, prowadzonych przez zespół pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. dra hab. Bolesława Domańskiego, które znajdą się w publikacji pt. ?10 lat doświadczeń pierwszej polskiej strefy ekonomicznej. Mielec 1995-2005?. Jest to opracowanie, które z pewnością zainteresuje wszystkich zajmujących się problematyką rozwoju regionalnego i systemu promocji inwestycji zagranicznych w Polsce. www.europark.com.pl