Relpol SA ? Nowe przekaźniki czasowe wąskoprofilowe PIR6WT-1Z

PIR6WT-1Z jest to w chwili obecnej najwęższy przekaźnik czasowy na rynku. PIR6WT-1Z to 9- funkcyjny przekaźnik w obudowie o szerokości 6,2 mm, dedykowany do zastosowań w instalacjach niskiego napięcia.

Czasowe funkcje przekaźnika wybiera się za pomocą specjalnego mikroprzełącznika umieszczonego na bocznej ściance. Nową funkcją w tym przekaźniku jest funkcja pracy cyklicznej (B) sterowanej zestykiem S. Każde zamknięcie zestyku sterującego S powoduje zmianę stanu przekaźnika wykonawczego na przeciwny (cecha przekaźnika bistabilnego).

W skład przekaźnika PIR6WT-1Z wchodzą:

  • uniwersalne gniazdo PI6WT-1Z-… przystosowane do współpracy z odpowiednio dobranym przekaźnikiem;
  • przekaźnik elektromagnetyczny RM699V o obciążalności zestyku 6 A / 250 VAC (AC1) lub przekaźnik półprzewodnikowy RSR30 (triak lub tranzystor) o odpowiednio dobranej obciążalności wyjścia. RM699V i RSR30 pełnią rolę przekaźników wykonawczych.

Przekaźnik PIR6WT-1Z wyposażony jest w przezroczysty wyrzutnik, który zabezpiecza przekaźnik wykonawczy w gnieździe. Jego przesunięcie wysuwa RM699V (RSR30) z gniazda.

PIR6WT-1Z wyposażony jest w LED zielony, którym sygnalizuje się stan pracy. Światłowodem LED-a jest przezroczysty wyrzutnik. Wyposażenie dodatkowe to płytka do opisu PI6W-1246 ? dostarczana z przekaźnikiem oraz złącze grzebieniowe ZG20. PIR6WT-1Z przeznaczone są do bezpośredniego montażu na szynie 35 mm wg EN.

www.relpol.com.pl