Rekord SA – Przetwornik radarowy ze swobodnym impulsem

Rekord SA

Przetwornik radarowy ze swobodnym impulsem

PulsarTM, ?Radar ze swobodnym impulsem? firmy Magnetrol, jest jednym z pierwszych przetworników radarowych na rynku, który nie wymaga zewnętrznego oprogramowania PC ani innego zewnętrznego oprzyrządowania. PulsarTM wykorzystuje ten sam interfejs użytkownika jak Eclipse, tzn. Radar z Falą Prowadzoną (GWR). Przejrzysta dwupoziomowa struktura menu, w którym wymiary są wprowadzone jako wartości poziomu zamiast danych odległościowych jest znaczącą pomocą przy ustawianiu urządzenia.

PulsarTM jest zasilany w pętli 24 VDC oraz zawiera obwody o wysokiej sprawności energetycznej. Jest w stanie śledzić zmiany poziomu do 4,5 m/min. Uniwersalny wzmacniacz jest umieszczony w dwuprzegrodowej obudowie i łączony bezpośrednio do anteny tubowej lub prętowej poprzez szybkozłącze.

PulsarTM emituje krótkie impulsy o częstotliwości 6 GHz i mierzy czas przebiegu sygnału odbitego od powierzchni płynu. Niska częstotliwość umożliwia obsługę trudnych aplikacji (piana, falowanie) dla cieczy o stałej dielektrycznej od 1,7. System stosuje liniowo spolaryzowaną wiązkę mikrofalową z możliwością obrotu dla polepszenia efektywności działania. Właściwa orientacja pozwala na redukcję niepożądanych odbić od przeszkód lub ścian bocznych. Można łatwo je zidentyfikować w menu konfiguracyjnym i wyeliminować ich wpływ na pomiar poziomu.

PulsarTM uzupełnia zakres pomiarowy Eclipse, wiodącego na rynku przetwornika dla wymagających technicznie aplikacji. Jest idealnie dostosowany do większego zakresu pomiarowego, aż do 20 m, i/lub w zastosowaniu do medium o dużej lepkości czy agresywności chemicznej.

Szczegółowe informacje na temat PulsarTM można uzyskać u przedstawiciela: Rekord SA, ul. Dolna 9, 05-802 Pruszków tel./faks 22/728 72 88, e-mail: office1@rekord.waw.pl