Proficy HMI/SCADA iFIX 5.5 PL ? Nowa wersja, nowe możliwości!

Szeroko znany na rynku automatyki, niezawodny system HMI/SCADA iFIX doczekał się swojej kolejnej odsłony. Tym razem został oznaczony jako wersja 5.5 i jest dostępny w całości po polsku!

Udoskonalenia, o które wnioskowali dotychczasowi użytkownicy, zostały dopracowane w najmniejszym szczególe, aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność, niezawodność, poprawioną analizę i rozszerzone możliwości funkcji mobilnych.

Zaawansowany technologicznie i jednocześnie prosty w obsłudze i konfiguracji iFIX 5.5 PL to standard w kontroli i sterowaniu procesami. Zalety jakie niesie ze sobą to m.in.:

  • Lepszy wgląd w proces ? rozwiązania mobilne
  • Niskie koszty wdrożenia ? elastyczne licencjonowanie  
  • Dobra skalowalność systemu ? możliwość późniejszej rozbudowy
  • Uproszczenie systemu ? proste powiązanie z aplikacjami firm trzecich
  • Szybsze wdrożenie aplikacji ? zaimplementowane, przykładowe rozwiązania
  • Podejmowanie właściwych decyzji ? dobre przedstawienie danych ? lepsza analiza

Analiza danych procesowych
GE Intelligent Platforms proponuje maksymalne uproszczenie analizy danych w najnowszej wersji iFIXa 5.5 PL. Nowością jest dodana obsługa kreślenia trendów na kilku osiach Y w tym samym czasie z dodatkowymi danymi w formie chmurki bądź tabeli. Możliwe jest również wyświetlanie danych w formie stosu oraz konfigurowanie kursorów czasu i całych wykresów w trybie wykonywania. Ciekawym rozwiązaniem jest zaprogramowanie okienek z trendami w formie miniaturek, które mogą być dowolnie powiększane.

iFIX 5.5 PL rozwiązuje problem wdrożenia systemu wykrywania przyczyn przestojów na linii produkcyjnej, oraz implementacji Standardowych Procedur Operacyjnych (SOP). Narzędzia, które zawiera iFIX pomogą zarządzać produkcją i monitorować kluczowe wskaźniki produkcyjne takie jak OEE w bardzo prosty sposób.  Łącząc te możliwości z mechanizmami wykrywania przyczyn przestojów i awarii, otrzymujemy wydajne narzędzie usprawniające procesy. Co więcej ? można jest rozbudować o elementy związane z SPC – do tworzenia analiz jakościowych w procesie.

Działająca aplikacja w zaledwie kilka chwil!
Nowa wersja iFIXa znacznie usprawnia tworzenie projektów m.in. dzięki dodanym 100 obiektom typu Dynamo oraz kontrolkom napisanym w języku.NET. Dodawanie i konfiguracja tych obiektów okazuje się być bardzo intuicyjna. Jeśli zachodzi potrzeba rozbudowy aplikacji, przydatny jest wbudowany edytor VBA, który daje zaawansowanym użytkownikom możliwość rozwiązywania najtrudniejszych zagadnień programistycznych.
Dodatkowo w nowym iFIXie ulepszono awaryjne przełączanie serwerów i alarmowanie. Teraz zarządzanie systemem redundantnym w rozproszonej architekturze jest o wiele łatwiejsze do nadzorowania.

Sterowanie procesem z urządzenia mobilnego
Warto wspomnieć o innowacyjnym pomyśle realizowanym w parze z Proficy iFIX ? wizualizacji ekranów procesu w urządzeniach mobilnych typu tablet czy smartfon ? korzystając z iFIX Webspace PL. Użytkownik może pobrać bezpłatną aplikację ProficySCADA i mieć wgląd w proces z dowolnego miejsca poprzez sieć www.
Zamów bezpłatne DEMO iFIX 5.5 PL już teraz na www.vix.com.pl/demo i przekonaj się dlaczego czołówka firm przemysłowych w Polsce i na świecie korzysta z oprogramowania GE Intelligent Platforms.

VIX Automation sp. z o.o.
www.vix.com.pl