Poznańskie Dni Praktyków z ASTOREM

Firma ASTOR, dystrybutor rozwiązań dla automatyki przemysłowej od lat wspiera placówki edukacyjne w realizowaniu projektów skierowanych do młodych ludzi. Tym razem ASTOR został partnerem merytorycznym Dni Praktyków, organizowanych przez Wyższą Szkołę Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu.
Dni Praktyków to cykl spotkań poświęconych wybranym kierunkom studiów. Intencją organizatorów jest przekazanie uczniom szkół średnich praktycznych wskazówek dotyczących wyboru najlepszego kierunku studiów. Uczniowie, podczas wykładów, warsztatów i prezentacji będą mogli poznać specyfikę danego kierunku i perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów.
Wykłady otwarte dla wszystkich chętnych podzielone są na 5 tygodniowych sesji – każda poświęcona innej tematyce. Pierwszy tydzień (21-25.02.2011.) upłynął pod znakiem automatyki i robotyki oraz ochrony środowiska. Czwartek (24.02.) to RoboDay, poświęcony był wyłącznie robotyce, podczas którego pracownicy firmy ASTOR przybliżali korzyści z zastosowania robotów w przemyśle oraz zaprezentowali nowego robota Kawasaki serii R.
Dni Praktyków rozpoczęły się 21 lutego i potrwają do 25 marca. Zajęcia są bezpłatne. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej uczelni (www.wskiz.edu). Harmonogram spotkań został przygotowany tak, aby udostępnić uczniom dogodne terminy i godziny rozpoczęcia zajęć. Każdy kierunek studiów prezentowany jest w ciągu tygodnia (od poniedziałku do piątku) w godz. 12.00-16.00.