Poznaliśmy zwycięzców Robo Challenge 2022

Hitmark zwycie?zcy w kategorii integratorzy Robo Challenge 2022

Po dwóch, pełnych emocji dniach zaciętej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców Robo Challenge 2022.

Robotyka i automatyka przemysłowa to bardzo dynamicznie zmieniające się dziedziny. Postęp technologiczny jest tu duży. Wymaga to od firm zajmujących się zawodowo integracją robotów przemysłowych ciągłego śledzenia rynku oraz podnoszenia i aktualizacji wiedzy.

Jednym z kluczowych założeń zawodów Robo Challenge jest właśnie umożliwienie podnoszenia kompetencji pracownikom firm integratorskich. To również świetna okazja dla studentów wyższych uczelni technicznych, którzy za kilka lat będą zasilać rynek pracy w tym obszarze.

Celowi temu podczas tegorocznej edycji zawodów służyła ścieżka blisko 20 profesjonalnie przygotowanych aplikacji zrobotyzowanych.

Politechnika Warszawska zwycie?zcy w kategorii uczelnie wyższe Robo Challenge 2022

Część zadań oparta była o popularne i często robotyzowane procesy jak paletyzacja, sortowanie i układanie, kontrola jakości, obróbka powierzchniowa czy spawanie. Kolejne stanowiły nowości związane z technologiami skanowania 3D, zapewnienia bezpieczeństwa, intralogistyki czy zrobotyzowaną obsługą maszyn. Całość uzupełniały stanowiska umożliwiające wirtualne odwzorowanie wszystkich elementów środowiska produkcyjnego, tak zwany cyfrowy bliźniak.

Dla uczestników na miejscu dostępne były też narzędzia i wsparcie specjalistów w zakresie analizy finansowej czy optymalnego doboru robota w kontekście czasu cyklu, żywotności i kosztów.

Statuetki dla zwycie?zco?w Robo Challenge 2022

W zawodach Robo Challenge wszyscy są wygrani.

Czas na wyniki i podsumowanie zmagań uczestników.

W kategorii Integratorzy zwyciężyła firma Hitmark Sp. z o.o. w składzie Szymon Szafranek, Rafał Paszko, Łukasz Pyra. Dwa punkty mniej i drugie miejsce zajmują obrońcy tytułu Robotrendy. Miejsce  z minimalną stratą punktów zajęła firma Flexlink.

Kategoria wyższych uczelni technicznych zwycięża Politechnika Warszawska i drużyna w składzie Hubert Krasuski, Piotr Wyrzyk, Piotr Kurządkowski pod opieką Krzysztofa Kukiełki! Na drugim miejscu po bardzo wyrównanej rywalizacji zawody ukończyła Politechnika Wrocławska. Miejsce trzecie dla Politechniki Opolskiej.

?Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zmotywowani frekwencją już teraz zaczynamy przygotowania do przyszłorocznej edycji! Robo Challenge to przede wszystkim zabawa, edukacja i podnoszenie kwalifikacji. W zawodach tych wszyscy są więc wygrani.? – Maciej Ratajczak, Organizator zawodów Robo Challenge.

Więcej na: https://robochallenge.pl/