Polwax inwestuje w nową instalację

  Spółka Polwax podpisała umowę z firmą Sulzer Chemtech Ltd., dotyczące zaprojektowania, wykonania, dostarczenia i uruchomienia instalacji odolejania gaczy parafinowych w swoim zakładzie w Jaśle.

  Ze względu na toczące się rozmowy o planowanych inwestycjach spółka nie ujawnia wartości podpisanego kontraktu.

  – Instalacja, która wykorzystuje technologię statycznej krystalizacji firmy Sulzer, przyczyni się do zwiększenia produkcji i znacząco poprawi wskaźnik odolejania – podkreśla Dominik Tomczyk, prezes zarządu spółki Polwax.

  Warto też wspomnieć, że uruchomienie tej instalacji przyczyni się do ograniczenia ilości ścieków oraz zmniejszenia zużycia energii.

  – Ten projekt to element realizowanej przez nas strategii rozwoju, uwzględniającej zastosowanie najnowocześniejszych technologii przyjaznych środowisku – dodaje z kolei Jacek Stelmach wiceprezes Polwaxu.

  Polwax to największy polski i jeden z wiodących w Europie producentów i dystrybutorów parafin rafinowanych i odwanianych. Producent dysponuje dwoma centrami produkcyjno-logistycznymi w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle.

  Wyroby spółki znajdują liczne zastosowania w przemyśle m.in. drzewnym, gumowym, papierniczym oraz w procesie produkcji nawozów sztucznych. Spółka, wykorzystując osiągnięcia własnego biura badań i rozwoju, koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych produktów dla innych gałęzi przemysłu, co umożliwia jej ekspansję na nowe rynki zbytu. Największym udziałowcem spółki jest Krokus PE zarządzający funduszem private equity Nova Polonia Natexis II.