Polska spółka technologiczna Transition Technologies otwiera biuro na Tajwanie

Tajpej

Transition Technologies PSC ? spółka Grupy Kapitałowej Transition Technologies (GK TT) ? lider IT w obszarze nowych technologii –  PLM, IoT i VR, otwiera nowe biuro na Tajwanie i prognozuje wysoką dynamikę sprzedaży w Azji.

W czerwcu 2019 roku Transition Technologies PSC utworzyła spółkę zależną TT PSC Asia Ltd. (chińska nazwa ?????????? ) z siedzibą w Tajpej na Tajwanie. TT PSC jest liderem na rynku przemysłowych wdrożeń Augumented Reality (AR) oraz Industrial Internet of Things (IIoT). Spółka prowadzi kluczowe wdrożenia na zamówienia klientów z Europy Zachodniej i USA.

W ostatnich latach znacznie zwiększyło się znaczenie rynku azjatyckiego. Centrum przemysłowe świata przesuwa się do Azji i tam też rośnie popyt na najnowsze rozwiązania informatyczne.  Z tego powodu zdecydowaliśmy się na bezpośrednią obecność na rynkach dalekowschodnich i budowę zespołów sprzedażowych i wdrożeniowych opartych o lokalnych inżynierów i sprzedawców ? mówi Szymon Bartkowiak, prezes zarządu TT PSC. W najbliższych latach oczekujemy, że sprzedaż będzie rosła 200 ? 300 proc. rocznie ? dodaje Bartkowiak.

GK TT jest polską firma informatyczną skoncentrowaną na rynkach przemysłowych, energii i gazu oraz medycyny.

Od kilku lat realizujemy strategię dynamicznego wzrostu na rynkach światowych. Budujemy organizację o zasięgu globalnym. Poza Polską ? 14 lokalizacji ? nasze biura funkcjonują już w USA, Europie Zachodniej i Malezji? ? mówi prof. Konrad Świrski, prezes zarządu Transition Technologies SA. Nadchodzą czasy, kiedy polskie spółki informatyczne, poza wielkimi osiągnięciami w outsourcingu i produkcji w Polsce, mogą też zaistnieć na rynkach światowych prowadząc wdrożenia i sprzedając produkty pod własną marką. IT jest jednym z nielicznych sektorów, w których Polska ma szansę być uznanym, światowym producentem ? dodaje Świrski.

Polskie spółki technologiczne zaczynają coraz śmielej konkurować z międzynarodowymi gigantami. Coraz częściej polskie firmy IT decydują się na ekspansję na rynkach światowych i skutecznie budują  struktury międzynarodowe. Być może kolejna dekada to właśnie czas polskiej informatyki na rynkach globalnych?


Źródło: Transition Technologies