Picomag ? przepływomierz elektromagnetyczny

Picomag – zminiaturyzowany pomiar przepływu w nowej odsłonie

Inteligentny przepływomierz elektromagnetyczny dla mediów użytkowych ? jednoczesny pomiar natężenia przepływu, przewodności oraz temperatury.

W pomiarach i automatyzacji procesów przemysłowych stale rośnie zapotrzebowanie na proste, niezawodne oraz bezobsługowe przyrządy pomiarowe w miniaturowym formacie. Nowy Picomag Endress+Hauser spełnia takie wymagania. Nie idąc na żadne kompromisy, nie tylko mierzy przepływ objętościowy cieczy, ale także ich temperaturę oraz przewodność. Ponadto Picomag oferuje klientom łatwe uruchomienie za pomocą Bluetooth i aplikacji SmartBlue, a także bezproblemową integrację systemu dzięki technologii IO-Link, co sprawia, że jest on gotowy na Industry 4.0.

Korzyści:
– możliwość pomiaru cieczy o przewodności od 10 uS/cm

– mniejsza niepewność pomiarowa, zaledwie ?0,8%

– dodatkowy pomiar przewodności (kompensowany temperaturowo)

– niewymagane odcinki proste przed i za przepływomierzem

– certyfikat kalibracji w standardzie

Niezależnie od tego, czy chodzi o pomiar ilości, czy też monitoring obiegu wody chłodzącej lub ciepłej, Picomag jest zoptymalizowany pod względem niskich kosztów zakupu i eksploatacji oraz szerokiego spektrum zastosowań, w których kładzie się nacisk na wysoką powtarzalność (? 0,2% wartości) oraz wiarygodne wartości pomiarowe (niepewność pomiaru ?0,8%). Przykładowe wykorzystanie urządzenia to monitoring mediów użytkowych (przepływ maks. 750 l/min) lub minimalizacja kosztów energii w układach grzania/chłodzenia.

Picomag umożliwia pomiar w temperaturach procesowych od ?10 do +70°C (tymczasowo 85°C), jak również dla ciśnień procesowych do 16 bar (232 psi). Co więcej, urządzenie nie wymaga również odcinków prostych przed lub za przepływomierzem, a zatem może być montowane bezpośrednio przed lub za przeszkodami na instalacji.