Phoenix rozdał nagrody

  Zakończyła się finałowa faza międzynarodowego konkursu Xplore New Automation Awards, 2008 zorganizowanego przez Phoenix Contact. Jury wyróżniło zdobywców w sześciu różnych kategoriach konkursowych (edukacja, budynki, ekologia, fabryka, komunikacja, rekreacja). 31 drużyn projektowych, które zakwalifikowały się do ścisłego finału, zostało zaproszonych do siedziby Phoenix Contact w Blomberg.
  Podczas dwudniowego spotkania miało miejsce wiele ciekawych pokazów, zadań i przedsięwzięć. Grupy projektowe prezentowały także swoje projekty konkursowe. Oceniający byli pod wrażeniem jakości projektów oraz technologicznego poziomu zaawansowania czwartego konkursu Xplore. Prezentowano m.in.: przenośne roboty,rozwiązania z zakresu technik solarnych, systemy inteligencji budynkowej i wiele innych.

  Uczestnictwo w konkursie Xplore daje możliwość zrealizowania autorskich projektów przy finansowym wsparciu Phoenix Contact. Jest to okazja do wzbogacenia laboratoriów uczelni w najnowsze rozwiązania z obszaru automatyki.

  Spotkanie zakończyło się ceremonią rozdania nagród, gdzie wyróżniono autorów najlepszych projektów.
  Zdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani podczas kwietniowych targów Hannover Messe.

  Szczegółowa lista nagrodzonych na: www.xplore.org.