Phoenix Contact – Nowy przekaźnik programowalny nanoLine z modemem GSM

Phoenix Contact wprowadza na rynek nową rodzinę przekaźników programowalnych, których główną zaletą jest łatwość obsługi, niskie koszty inwestycji oraz możliwość stosowania w każdej instalacji przemysłowej. Podstawą systemu jest jednostka bazowa, do której można dołączać moduły rozszerzeń wejść/wyjść, moduły komunikacyjne (Ethernet, RS232/485, USB) oraz komunikacji poprzez GSM.
Jednostka bazowa ma 6 wejść i 4 wyjścia dwustanowe. Dodatkowe moduły rozszerzeń to również 4 wejścia analogowe, które mają 12-bitową rozdzielczość i mogą obsługiwać standardy napięciowe 0?10 V DC lub -10 ?+10  V DC oraz sygnał prądowy 4?20 mA. Wyposażenie jednostki bazowej w moduł komunikacyjny Ethernet lub RS485 implementację protokołów ModbusTCP lub RTU, w której system nanoLine pełni funkcję serwera. Pozwala to na włączenie systemu sterowania w sieć zakładową i zdalne sterowanie oraz monitoring instalacji. Protokół Modbus RTU umożliwia rozszerzanie systemu o kolejne lokalne stacje sterowania i monitoringu urządzeń, takich jak liczniki mediów, falowniki, panele operatorskie. Programowalne przekaźniki nanoLine są obsługiwane poprzez intuicyjny i prosty w obsłudze program nanoNavigator. W programie dostępne są dwa języki programowania: blokowy oraz drabinkowy, a samo narzędzie jest bezpłatne i można je pobrać ze strony www.phoenixcontact.pl.
Najnowszą propozycją z rodziny modułów komunikacyjnych nanoLine jest moduł komunikacji GSM. Moduł dedykowany do instalacji zlokalizowanych w trudno dostępnym terenie. Zamiast połączenia szeregowego i zewnętrznego urządzenia bezprzewodowego, modem GSM jest zintegrowany i obsługiwany bezpośrednio w systemie sterowania. Wysyłanie informacji jest teraz tak proste, jak wyświetlanie komunikatów na ekranie przekaźnika programowalnego. Moduł GSM automatycznie wysyła alarmy i komunikaty o zdarzeniach oraz umożliwia przyjmowanie komend i wartości do sterowania parametrami i urządzeniami systemu. Wyposażenie przekaźnika programowalnego nanoLine w moduł komunikacji GSM umożliwia sterowanie i nadzór nad aplikacją z dowolnego miejsca na świecie. www.phoenixcontact.plwww.phoenixcontact.de/automatisierung//187_36016.htm