Pasja ulepszania

Magazyn Time przyznał tytuł Człowieka Roku. Człowiekiem roku 2006 jesteś Ty. Time w tym roku przyznając ten tytuł przyznał go wszystkim użytkownikom Internetu, honorując w ten sposób masowy rozwój internetowych treści i społeczności, tworzonych poprzez sieć, ze szczególnym uwzględnieniem projektów: Wikipedii, YouTube oraz MySpace, gdzie wkład przeciętnego użytkownika jest nie do ocenienia.

Tytuł Człowieka Roku Time, amerykański tygodnik społeczno-polityczny przyznaje osobie, która w minionym roku miała największy wpływ na wydarzenia na świecie. W 2006 roku tą osobą jesteś Ty, który wracając po pracy, siadasz przed komputerem, przeszukując zasoby Internetu na rozmaite sposoby.

Kto zagląda na branżowe portale i odpisuje na pytanie zadane wcześniej przez innego internautę? Kto loguje się na forach tematycznych, wyszukując najciekawszych informacji? Wreszczcie kto zamieszcza na YouTube kolejny zabawny bądź pouczający lub po prostu pokazujący codzienne życie film? Właśnie Państwo.

Raport, który prezentujemy w tym numerze, również powstał w głównej mierze dzięki Wam ? Czytelnikom, którzy tak licznie odpowiedzieli na wysłane przez nas ankiety (stąd też jego nazwa ? NAJWIĘKSZE badanie rynku sterowników PLC, str. 26).

Za poświęcenie nam czasu na wypełnienie ankiety odwdzięczamy się załączając do tego wydania zestawienie oferty największych dostawców sterowników. Mamy nadzieję, że porównane tabelarycznie parametry, jak również mnogość porównywanych modeli, a także podział na 3 grupy: proste sterowniki, sterowniki ze zintegrowanym panelem oraz sterowniki PAD (ten stworzony przez nas akronim rozszyfrowujemy na str. 35) są najbardziej praktyczne, jak to tylko jest możliwe.

Control Engineering od ponad pół wieku podąża (wyprzedza?) za trendami na światowym rynku automatyki. My, Control Engineering Polska, będąc z Państwem już piąty rok, dążymy do tego samego na naszym lokalnym, polskim rynku.

Czy uczeń prześcignie mistrza, zgodnie ze znanym porzekadłem? Nie mamy takiego zamiaru. Chcemy natomiast rozwijać się wraz z polskim rynkiem. Chcemy przekazywać Państwu trendy pojawiające się w najbardziej rozwiniętych krajach, do których z pewnością Polska wkrótce dołączy. Skąd ta pewność? Naszą siłą jesteście Państwo ? inżynierowie i technicy z pasją ulepszania wszystkiego co Was otacza.

Hanna Tylicka, redaktor naczelna
ht@controlengpolska.com