Panoramiczne urządzenia HMI o przekątnej do 22”

Siemens rozszerzył ofertę paneli operatorskich Simatic HMI Comfort Panels o modele z kolorowymi wyświetlaczami o przekątnej 15, 19 i 22 cale.

Panele przeznaczone są do zastosowania w sterowaniu lokalnym i obsługiwane są dotykowo. Dla modelu 15 cali dostępna jest również wersja z klawiaturą membranową. Wszystkie te urządzenia posiadają trzeci interfejs Profinet pozwalający na połączenie z dodatkową siecią. Rodzina panoramicznych paneli Comfort obejmuje obecnie modele o przekątnych 4, 7, 9, 12, 15, 19 oraz 22 cale. Produkty te łączą trwałość wymaganą w zastosowaniach przemysłowych z nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu zdobyły nagrodę prestiżową „iF product design award 2012”.

Najważniejsze cechy paneli Simatic HMI Comfort to długa żywotność wyświetlacza, w pełni konfigurowalna powierzchnia ekranu, wysoka rozdzielczość i czytelność przy kątach widzenia do 170 stopni we wszystkich płaszczyznach. Podświetlenie LED może być regulowane w pełnym zakresie, ręcznie lub za pośrednictwem standardu komunikacyjnego Profinergy. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii, wydłuża czas życia urządzenia i umożliwia dostosowanie jasności ekranu do warunków pracy. Panele dotykowe można zainstalować również w pozycji pionowej, gdy dostępna przestrzeń jest ograniczona. Wszystkie panele Simatic HMI Comfort obsługują interfejsy sieci Profinet oraz Profibus, jak również łącze USB przeznaczone do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Panele można z łatwością dołączyć do istniejącej infrastruktury sieciowej dzięki wbudowanemu przełącznikowi Profinet. Rozruch systemu również jest prosty i szybki. Wszystkie ustawienia Ethernetu dokonane podczas konfiguracji są automatycznie akceptowane. Istotnie skraca to czas ładowania danych podczas uruchamiania systemu. Pozostałe możliwości obejmują wbudowane funkcje diagnostyczne oraz archiwa, skrypty i całkowicie bezobsługowy nieulotny bufor wiadomości. Receptury i dane archiwalne przechowywane są na wymiennych kartach pamięci Simatic HMI. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo danych procesowych nawet w wypadku utraty zasilania. Serwisowanie również odbywa się w przyjazny sposób – dane panelu można przenieść do innego urządzenia po prostu przekładając kartę systemową. Przedstawiana seria paneli jest konfigurowana za pomocą Simatic WinCC V11 Comfort ze środowiska Totally Integrated Automation Portal.

www.siemens.com/comfort-panels