Panele operatorskie klasy high-end o zakresie przekątnych ekranu od 4″? do 22″

Siemens oferuje rodzinę paneli operatorskich Simatic HMI Comfort klasy high-end wyposażonych w wyświetlacz formatu widescreen o przekątnej od 4" do 22" oraz opcjonalnie w ekran dotykowy i przyciski funkcyjne.

Jedną z najważniejszych innowacji, nie występującąwe wcześniejszych seriach paneli Simatic jest mechanizm PROFIenergy pozwalający obniżyć pobór mocy nawet o 80% w stanie spoczynkowym, w porównaniu z mocą pobieraną w trybie aktywnym.

Konfiguracja paneli odbywa się za pomocą oprogramowania Simatic WinCC Comfort V11 wchodzącego w skład środowiska TIA Portal. Obsługa kart pamięci zapewnia bezpieczeństwo danych procesowych w przypadku zaniku napięcia zasilającego, jak również obniża koszty systemu dzięki wyeliminowaniu konieczności instalacji zasilaczy UPS.

Panele Simatic HMI Comfort uzyskały certyfikat ATEX odnośnie pracy w strefach zagrożonych wybuchem (Ex zone 2, 22). Zawierają większy wybór interfejsów ułatwiający ich integrację w istniejących systemach. Przykładowo, wersje o przekątnej ekranu od 7" są wyposażone w 2 porty Profinet i przełącznik sieciowy, a w wersjach o przekątnej 15" i więcej zintegrowano trzeci port Profinet.

Dodatkowo, do dyspozycji użytkownika pozostają interfejsy Profibus DP, MPI, RS232, 2 x USB Host, USB Device, interfejs audio i slot dla kart CF/MultiMedia/SD. W zależności od wersji współczynnik MTBF wynosi od 30 do 80 tys. godzin.

www.automatyka.siemens.pl