Otwarcie nowej siedziby TURCK

  W Opolu 26 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy TURCK. W uroczystości, oprócz pracowników polskiego oddziału, uczestniczyli również założyciele koncernu: emerytowany już Hans Turck, prezes koncernu Ulrich Turck, szef oddziału TURCK Beierfeld EberhardGrünert ? odpowiedzialny za rynki Europy Wschodniej i Azji oraz Christian Pauli wiceprezes ds. finansowych.
  Początki działalności koncernu sięgają lat 60. XX wieku. W 1965 r. rozpoczęła się w Halver w Niemczech produkcja czujników indukcyjnych.
  W latach 90. ubiegłego stulecia TURCK pojawił się w postkomunistycznych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce istnieje od 1991 r., natomiast decyzję o otwarciu oddziału podjęto w 2001 r. Od samego początku jego siedziba mieści się w Opolu.
  TURCK jest jednym z czołowych producentów urządzeń automatyki przemysłowej i był jedną z pierwszych firm, która uznała możliwość wykorzystania elementów elektronicznych w automatyzacji procesów przemysłowych.
  Specjalizując się początkowo w produkcji czujników, TURCK dzisiaj oferuje kompleksowe rozwiązania dotyczące automatyki, m.in.: urządzenia peryferyjne, różnorodne wzmacniacze sterujące oraz systemy sieciowe urządzeń automatyki.
  Produkty firmy TURCK spełniają zarówno normy niemieckie (DIN), europejskie (EN), jak również międzynarodowe (IEC), a ich jakość gwarantowana jest przez normy ISO 9001.