Otwarcie laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy

  Firma National Instruments (NI) ogłasza otwarcie laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy IIoT (ang. Industrial Internet of Things), w swojej siedzibie w Austin. Działania laboratorium koncentrują się na sterowaniu i komunikacji w sieciach lokalnych klasy microgrid oraz zaawansowanych technologiach sterowania dla produkcji oraz monitoringu stanu pracy urządzeń.
  National Instruments (NASDAQ: NATI) ogłasza otwarcie laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy w swojej siedzibie w Austin, w stanie Teksas (USA). Laboratorium ma zrzeszać przedsiębiorców pracujących nad inteligentnymi systemami z pogranicza technologii operacyjnych i informatycznych. Działania laboratorium koncentrują się na sterowaniu i komunikacji sieciowej dla lokalnych sieci klasy microgrid oraz sterowaniu w produkcji i monitoringu pracy urządzeń.
  Laboratorium Przemysłowego Internetu Rzeczy zostało tak zaprojektowane, aby umożliwiać rozwijanie współpracy między różnymi firmami i wzmacniać interoperacyjność systemów sieciowych. Spektrum działalności jest szerokie – firmy, które na przykład specjalizują się w protokołach komunikacyjnych, produkcji sterowników, urządzeń peryferyjnych czy platform programowych – wszyscy mają możliwość kooperacji tak, aby tworzyć i wdrażać rozwiązania, które mogą radykalnie usprawnić ich pracę. 
  „Z ekscytacją patrzymy w przyszłość na zacieśniającą się więź partnerstwa pomiędzy światowej klasy potentatami technologicznymi. Nasze laboratorium, będące wizytówką nowoczesnych technologii, pozwoli wszystkim zaangażowanym podmiotom tworzyć przełomowe rozwiązania z zakresu energetyki, produkcji, monitorowania stanu urządzeń, systemów oraz innych branż” – stwierdził Jamie Smith, dyrektor do spraw technologii i handlu w NI.
  Laboratorium eksponuje nowe technologie, rozwiązania oraz architektury systemów dla Przemysłowego Internetu Rzeczy. Poprzez przeprowadzone prezentacje, jak chociażby stanowiska do testów w miejscu instalacji, czy Industrial Internet Consortium (Konsorcjum Internetu Przemysłowego), laboratorium jest miejscem promocji innowacyjnych rozwiązań, ale także tworzy sprzyjający klimat do dyskusji dla ekspertów z tej dziedziny.
  Źródło: National Instruments/CFE Media