Oprogramowanie NX firmy Siemens usprawnia współpracę międzybranżową i zdobywanie wiedzy

Spółka Siemens Digital Industries Software ogłosiła dzisiaj, że najnowsza wersja oprogramowania Siemens NX?, wiodącego w branży rozwiązania do projektowania wyrobów, zapewnia większe możliwości elektronicznego współprojektowania, współpracy oraz gromadzenia i wielokrotnego wykorzystywania informacji. Ułatwia to decydentom ze środowisk inżynierskich wszystkich branż dostrzeżenie możliwości zwiększania wydajności wewnątrz własnych organizacji.

? Innowatorzy i pionierzy, od start-upów z czystą kartą po powszechnie znane marki, przyjmują oprogramowanie NX i wybierają nas jako zaufanego partnera, by kształtować wspólnie przyszłość projektowania, inżynierii i produkcji, ? powiedział Bob Haubrock, Starszy Wiceprezes Wydziału Oprogramowania Inżynierii Produktowej spółki Siemens. ?Ta najnowsza wersja wprowadza ulepszenia dla naszych użytkowników we wszystkich dziedzinach, umożliwiając im inteligentniejsze komunikowanie multidyscyplinarnych zespołów, gromadzenie i ponowne wykorzystywanie większej ilości wiedzy oraz tworzenie optymalnych projektów wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej. Oprócz zupełnie nowych funkcji, nasze znaczące inwestycje w podstawowe technologie, takie jak szkicowanie i modelowanie konwergentne, jeszcze bardziej ulepszą zestawy narzędzi, na których nasza społeczność użytkowników polega każdego dnia. ?

Oprogramowanie NX, część pakietu oprogramowania i usług Siemens Xcelerator, zapewnia większą produktywność i komfort użytkowania w szerokim zakresie możliwości.

Wykorzystując naszą wiodącą rolę i doświadczenie w obszarze elektroniki i elektrotechniki dzielonym z Siemens EDA (dawniej Mentor Graphics), oprogramowanie NX rozszerza możliwości współpracy w zakresie projektowania elektronicznego o solidną organizację pracy nad sztywnymi i sztywno-elastycznymi kartami PCB. Są one szczególnie ważne ze względu na większą złożoność produktu i ograniczenia związane z pakowaniem.

Użytkownicy zauważą nowe bezkodowe podejście do wzorów elementów, w którym ponownie wykorzystywana jest wiedza osadzoną w danych oprogramowania NX podczas projektowania. Przenosi to funkcje zdefiniowane przez użytkownika na wyższy poziom, rozszerzając możliwość ponownego wykorzystania danych z czysto parametrycznych charakterystyk geometrii o informacje związane z produktami i produkcją, sprawdzenia wymagań itp. Kluczową korzyścią jest szybkie rozpoczęcie efektywnego ponownego wykorzystywania wiedzy i lepsza współpraca między zespołami projektowymi i inżynieryjnymi.

Oprogramowanie NX jest znane ze swej wiodącej funkcjonalności w dziedzinie opracowywania złożonych kształtów i niezależnie od tego, w jakim sektorze przemysłu działa klient, estetyka jest teraz tak samo ważna jak funkcjonalność i wydajność. Najnowsza wersja oprogramowania NX zawiera nowe narzędzia ułatwiające opracowywanie form potrzebnych projektantom i wymaganym prze klientów, niezależnie od tego, czy chodzi o aktualizacje tworzenia i edycji krzywych za pomocą funkcji parametrycznych, czy modelowanie algorytmiczne NX, które lepiej obsługują konwergentne przepływy pracy modelowania, umożliwiając bardziej wydajne tworzenie złożonych wzorców i kształtów.

NX Topology Optimizer teraz w pełni zastępuje wcześniejsze rozwiązania i przewyższa ich możliwości. Optymalizacja części w kontekście zespołu uwzględnia teraz ograniczenia projektowe i produkcyjne oraz umożliwia jednoczesną optymalizację wielu przestrzeni projektowych z możliwością zastosowania niezależnych materiałów. 

Niedawno wprowadzony NX Design Space Explorer do optymalizacji wielocelowej umożliwia teraz obsługę wielu serii w celu precyzyjnego dostrajania zakresów i uściślania wyszukiwań, a opcje uruchamiania oprogramowania Simcenter? HEEDS? są teraz w pełni zintegrowane i obejmują czynniki bazowe, wartości losowe i normalizację. Umożliwi to klientom zaoszczędzenie na kosztach i czasie dzięki automatyzacji złożonych zadań optymalizacyjnych, co pomoże przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek już w fazie ich projektowania.

? Dzisiejsze produkty mechaniczne są złożone, a inżynierowie muszą integrować mechanikę, elektrykę i elektronikę. Łączenie danych z tych dyscyplin może wywołać tarcia projektowe, które należy szybko rozwiązać, ? powiedział Arvind Krishnan, analityk branżowy z Lifecycle Insights. ? Dobrym przykładem jest umieszczenie wentylatora chłodzącego w obudowie elektroniki. Inżynierowie czerpią korzyści ze współpracy. Jeśli więc projekt karty elektronicznej zmienił się, inżynier mechanik odpowiedzialny za projekt wentylatora i obudowy może zareagować (i na odwrót). Oprogramowanie NX zapewnia najlepsze w swojej klasie narzędzia do projektowania elektromechanicznego, płynnie łącząc różne potrzeby dyscyplin mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych w ściśle zintegrowane środowisko współpracy.


Siemens Digital Industries Software