OnRobot wprowadza nowy trójpalczasty chwytak elektryczny z dużym posuwem do obsługi obiektów cylindrycznych

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15 o posuwie 150 mm stanowi atrakcyjną alternatywę dla większych i mniej elastycznych chwytaków trójpalczastych dostępnych obecnie na rynku ? jest to rozwiązanie unikatowe. Nowy chwytak doskonale sprawdza się w zastosowaniach związanych z obsługą maszyn przy dużym obciążeniu, które wymagają wysokiej precyzji i elastyczności obsługi.

OnRobot, producent pełnego asortymentu narzędzi robotycznych typu ?plug and produce? do aplikacji współpracujących, wprowadza na rynek innowacyjny, kompaktowy chwytak trójpalczasty 3FG15 o dużym posuwie. Model 3FG15 ułatwia zaprogramowanie i wdrożenie trudnej dotychczas do zautomatyzowania, precyzyjnej obsługi obiektów o cylindrycznym kształcie, z zachowaniem elastyczności w zakresie szerokiej gamy rozmiarów części.

?Nasz nowy chwytak trójpalczasty 3FG15 został opracowany jako odpowiedź na istniejące pneumatyczne chwytaki trójpalczaste, które są bardziej masywne i mniej elastyczne? ? mówi CEO OnRobot Enrico Krog Iversen. ?Serie RG2 i RG6 od dawna definiują już rynek elektrycznych chwytaków równoległych. Dlatego skierowaliśmy się w nowe segmenty rynku i obszary zastosowań, proponując nowy chwytak trójpalczasty, który umożliwia użytkownikom szybsze wdrażanie nawet przy bardzo dokładnym, stałym pozycjonowaniu?.

Chwytak 3FG15, którego maksymalny posuw wynosi 150 mm, z łatwością może obsłużyć wiele procesów. Innowacyjna konstrukcja z trzema palcami o udźwigu 15 kg zapewnia mocny, stabilny chwyt zarówno w przypadku chwytu obejmującego (wewnętrznego), jak i ciernego (zewnętrznego), co zwiększa elastyczność każdego zastosowania.

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15

Idealny do obsługi maszyn CNC

Konstrukcja chwytaka, opracowana specjalnie do zadań związanych z obsługą maszyn, automatycznie centruje elementy obrabiane, dzięki czemu uzyskuje się mocny, stabilny chwyt i precyzyjne umieszczenie w uchwytach maszynowych. Dzięki sile chwytu od 10 N do 250 N chwytak 3FG15 może skutecznie konkurować ze znacznie mniej elastycznymi chwytakami palczastymi.

Chwytak doskonale nadaje się również do zastosowań związanych z pakowaniem i paletyzowaniem, a nowe, wyróżnione nagrodami rozwiązanie OnRobot One System Solution, platforma zapewniająca ujednolicony interfejs mechaniczny i elektryczny pomiędzy ramionami robota a dowolnym urządzeniem OnRobot EoAT, gwarantuje bezproblemową kompatybilność ze wszystkimi popularnymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi.

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15

Specyfikacja 3FG15

  • Precyzyjny, stabilny chwyt z automatycznym centrowaniem
  • Duży posuw do 150 mm dla części od 20 mm do 150 mm
  • Chwyt obejmujący (wewnętrzny) i cierny (zewnętrzny)
  • Obciążenie do 15 kg
  • Masa 1,15 kg, siła chwytu 10?240 N
  • Szybkie, elastyczne wdrożenie

Więcej informacji: https://onrobot.com/en/products/3fg15-three-finger-gripper

Trójpalczasty chwytak OnRobot 3FG15


OnRobot