OMRON wprowadza robota współpracującego TM16 o udźwigu do 16 kg

Cobot TM16 wzbogaca serię silnych robotów współpracujących firmy OMRON o moc i wszechstronność zastosowań. 

Firma OMRON zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego cobota o udźwigu do 16 kg. Dzięki temu klienci mogą poszerzyć swoje możliwości w zakresie obróbki materiałów i transportu cięższych elementów. Seria robotów współpracujących firmy OMRON została zaprojektowana do różnych zastosowań, a ich zakres powiększa się jeszcze bardziej wraz z dodaniem nowych możliwości transportu i obsługi.

OMRON TM16 to najsilniejszy model z serii robotów współpracujących, ale oprócz tego ma on także zasięg 900 mm, wbudowany opcjonalny system wizyjny i opcje łączności poprzez sieci Profinet i Ethernet/IP. Robot współpracujący OMRON TM16 jest zgodny z normą ISO/TS 15066, co oznacza, że można go zainstalować przy zmniejszonej liczbie zabezpieczeń. Dzięki temu nowy cobot może pracować razem z ludźmi i zminimalizować ilość potrzebnego miejsca.

?Nowy OMRON TM16 może poprawić wydajność i zgodność w różnych powtarzających się zadaniach lub złożonych zadaniach montażu i naprawy maszyn, jednocześnie nie stwarzając zagrożenia dla ludzi podczas pracy. Cobota OMRON TM można zamontować na robocie mobilnym OMRON i uzyskać w ten sposób rozwiązanie, które automatyzuje nie tylko transport materiałów, ale także skomplikowane operacje podnoszenia? ? komentuje Fernando Vaquerizo, dyrektor ds. marketingu produktów stacjonarnych i cobotów w OMRON Europe.

Najważniejsze cechy:

  • Udźwig do 16 kg umożliwiający transport cięższych części i materiałów.
  • Dzięki wbudowanemu opcjonalnemu systemowi wizyjnemu cobot może również wykonywać złożone zadania związane z podnoszeniem i układaniem oraz kontrolą.
  • Łatwość komunikacji dzięki opcjom łączności z sieciami Profinet i Ethernet/IP.


OMRON