OMRON – L7 Varispeed – falownik zaprojektowany specjalnie dla wind

Niedawno powstała spółka joint-venture Omron-Yaskawa wprowadziła na rynek nowy falownik, przeznaczony specjalnie do aplikacji w systemach windowych.

Seria L7 Varispeed charakteryzuje się wysokim stopniem niezawodności, łatwością użytkowania i specjalnymi dedykowanymi funkcjami oraz zapewnia wysoką jakość pracy windy, spełniając jednocześnie wymogi bezpieczeństwa, tak ważne na dzisiejszym rynku. Falowniki tej serii – dostępne w zakresach mocy od 3,7 kW do 55kW – stanowią korzystne ekonomicznie rozwiązania dla wszystkich wymagań technicznych tego rodzaju aplikacji.

Producent gwarantuje bezawaryjną pracę dla ponad 3 mln sekwencji staru i zatrzymania windy. Dodatkowo – w odpowiedzi na wymagania rynku – zostały rozbudowane charakterystyki techniczne specyficzne dla aplikacji windowych.

Standardowo w falowniku zainstalowane są takie funkcje, jak np. bezpośrednia kontrola hamowania windy i sterowania stycznikami załączającymi, optymalizacja czasu przejazdu windy na krótkich odcinkach oraz kontrola otwierania drzwi.

Dzięki łatwości użytkowania falowniki L7 pozwalają w prosty i bezpośredni sposób wykorzystać wszystkie standardowe funkcje i sekwencje, wykorzystywane w aplikacjach windowych.

Autotuning z automatycznym dobieraniem parametrów zainstalowanego silnika powoduje, że aplikacja może być wykonana szybko, bez żmudnego procesu przeliczania i ustawień wielkości fizycznych. Dedykowane oprogramowanie SYSDrive Configurator w intuicyjny sposób umożliwia dokonywanie wszelkich ustawień, ich archiwizowanie a także konfigurację połączeń sieciowych w takich standardach, jak Canopen, DeviceNet czy Profibus-DP.

Wysoka dopuszczona przeciążalnośc falowników L7 pozwala, nawet przy wysokich temperaturach, na optymalny dobór falownika do silnika według mocy znamionowej bezpotrzeby jego przewymiarowania. Wbudowane wyjścia przekaźnikowe eliminują potrzebę dodatkowego wyposażenia potrzebnego do kontroli urządzeń zewnętrznych, takich jak panele kontrolne, sygnalizacja, itp. Wyjścia przekaźnikowe umożliwiają bezpośrednie sterowanie hamulcem silnika i stycznikiem głównym windy.

Jednym z podstawowych wymogów, na jakie producent położył szczególny nacisk, jest aspekt bezpieczeństwa. I tak w przypadku zaniku napięcia zasilania operacja bezpiecznego zatrzymania windy jest kontynuowana dzięki bateriom akumulatorów lub UPS, a moduły mocy IGBT są dodatkowo zabezpieczone poprzez pięciopoziomową procedurę reagowania w zależności od stopnia przeciążenia wyjścia, co powoduje, że falowniki L7 stanowią pewne i bezpieczne rozwiązanie aplikacji w systemach windowych.

www.omron.com.pl