Omron Electronics sp. z o.o. ? Czujniki profili ZG

Firma Omron, specjalizująca się w automatyce przemysłowej, wprowadziła na rynek laserowy czujnik profili, dzięki któremu dokładny pomiar profili i łatwość użytkowania urządzenia pomiarowego nie wykluczają się wzajemnie.

Intuicyjny interfejs użytkownika i wbudowany monitor LCD umożliwiają prostą konfigurację i obsługę różnych rozwiązań tworzonych w ciągu kilku sekund.

Nowy, laserowy czujnik profili ZG firmy Omron nadaje się do szerokiej gamy zastosowań, począwszy od elektroniki, a skończywszy na motoryzacji. Czujnik zapewnia precyzję i stabilność pomiaru profilu dowolnych materiałów i powierzchni.

Instalacja i obsługa czujnika ZG jest niezwykle prosta. Konfiguracja wymaga wykonania tylko trzech łatwych czynności przy użyciu menu z ikonami we wbudowanym kolorowym monitorze LCD. Wyniki pomiarów wyświetlane są w czasie rzeczywistym.

Czujnik ZG wykonuje zaawansowane zadania pomiarowe za pomocą 18 wbudowanych narzędzi do obliczania: szerokości, wysokości, kątów i powierzchni określonego profilu. Zmiana rodzaju wymogów oraz warunków pomiaru jest wykrywana przez samo urządzenie ? w celu uniknięcia czasochłonnej konfiguracji i zapewnienia niezawodności wykrywania obiektów z dokładnością do mikrometrów. Czas próbkowania można dostosować do określonego procesu i skrócić do zaledwie 5 milisekund. Czujnikiem ZG można mierzyć profile o szerokości do 70 mm. Czujnik ZG współpracuje z oprogramowaniem CX-One ?Smart Platform? firmy Omron. Konfiguracja za pomocą innych elementów (lub integracja z nimi) jest wykonywana przy użyciu sieci Compo- Net oraz portów RS-232 i USB.

www.omron.com.pl