OEM Forum Rockwell Automation w Katowicach

    Pokazy sprzętu i prezentacje poświęcone m.in. zagadnieniom systemów sterowania i bezpieczeństwa przyciągnęły do katowickiej placówki Rockwell Automation kilkudziesięciu producentów i użytkowników maszyn z całej Polski.

    OEM Forum skierowano do kadry menedżerskiej oraz inżynierów. Jego celem było przybliżenie problemów i zagadnień dotyczących sterowania. Poruszano kwestie integracji układów napędowych, serwonapędów, przemienników, sterowników PLC, układów i sterowników bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat samego sprzętu, jak również rozwiązań aplikacyjnych. Omawiano również najczęściej pojawiające się problemy z wykorzystaniem układów sterowania w aplikacjach maszynowych. Eksperci z Rockwell Automation przedstawili również niektóre z przykładów rozwiązań i aplikacji wdrożonych u swoich klientów.

    OEM Forum odbiegało formułą od zeszłorocznego Driver Forum, które również odbyło się w katowickiej siedzibie Rockwell Automation. Tegoroczną innowacją była możliwość przetestowania poszczególnych rozwiązań w trakcie warsztatów. Drugi dzień OEM Forum składał się z ćwiczeń na specjalnie stworzonych 20 stanowiskach szkoleniowych. Prezentowano i testowano podstawy programowania systemu sterowania Compact Logix oraz GuardLogix, konfiguracji serwonapędów Kinetix oraz sterowników bezpieczeństwa SmartGuard. Zajmowano się również pozycjonowaniem silników asynchronicznych z użyciem przemienników częstotliwości PowerFlex 40P.