“Nowy Impuls” ABB

    ABB otrzymało wyróżnienie ?Nowy Impuls? za kolejne inwestycje i rozbudowę potencjału wytwórczego w Polsce. Wyróżnienie zostało przyznane podczas VI Kongresu ?Nowego Przemysłu?, w czasie największej imprezy branży energetyczno-gazowej w Polsce. Przyznawane jest ?osobom, przedsiębiorstwom i instytucjom działającym na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyczno-paliwowego, promującym nowe i energooszczędne technologie, a także kształtującym świadomość społeczną pod kątem efektywności energetycznej i podejmującym działania na rzecz rozwoju rynku i energii?.  

    Grupa ABB podjęła decyzję o dużych inwestycjach mimo odczuwalnego spowolnienia gospodarczego. Po rozpoczęciu budowy nowej fabryki silników elektrycznych w Aleksandrowie Łódzkim, zdecydowano o budowie kolejnego, nowego zakładu produkcyjnego. Mają w nim powstawać przekształtniki średnionapięciowe oraz systemy zasilania dla trakcji elektrycznej.

    W kwietniu br. ABB otrzymało zezwolenie rozszerzające zakres inwestycji w drugiej fabryce o produkcję urządzeń energoelektroniki m.in. dla farm wiatrowych. Budowa nowego obiektu ma pochłonąć 59 milionów złotych, a pracę w nim znajdzie ponad 70 osób. W sumie inwestycje ABB w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wyniosą 121 milionów zł, gwarantując zatrudnienie ponad 200 pracownikom.  

    W Polsce firma posiada fabryki w Łodzi, Przasnyszu i Wrocławiu, w których łącznie zatrudnia 2 300 osób. ABB jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 120 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.