Nowość KUKA – ultrakompaktowy robot KR 4 AGILUS

Robot KR 4 AGILUS marki KUKA to kompaktowy, elastyczny robot do różnych zastosowań w przemyśle elektronicznym.

Duży zasięg, precyzja, wysoka wydajność i kompaktowość ? to główne cechy KR 4 AGILUS, robota marki KUKA, nadającego się idealnie między innymi do aplikacji montażu, pomiarów i kontroli, manipulacji, nanoszenia warstw produktów, lakierowania, klejenia, a także transportu materiałów.

Co wyróżnia KR 4 AGILUS?

Maksymalna elastyczność ? dzięki ultrakompaktowej, pozbawionej krawędzi kolizji konstrukcji, a także elastycznej pozycji montażowej i złączach do urządzeń peryferyjnych, KR 4 AGILUS sprawdzi się zarówno w obsłudze i montażu w branży elektronicznej, jak również wykona zadania w małych, modułowych komponentach automatyki.

KR 4 AGILUS to także maksymalna niezawodność, na którą składają się wyjątkowo długi okres użytkowania i niewielki nakład na czynności serwisowe oraz konserwacyjne. Wynika to między innymi z niewielu czynności, jakie należy wykonać, podczas wymiany przewodów.

Dzięki zabezpieczeniu ESD (przed niekontrolowanymi wyładowaniami elektrostatycznymi), robot posiada odpowiednie wyposażenie do bezpiecznej obsługi wrażliwych podzespołów elektronicznych.

KR 4 AGILUS jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Robot sterowany jest za pośrednictwem szafy sterowniczej KR C5 micro i obsługiwany za pośrednictwem panelu KUKA smartPAD ? ręcznego modułu obsługowego, zaprojektowanego w taki sposób, by obsługa nawet najbardziej skomplikowanych procesów była prosta nawet dla niezaawansowanych użytkowników.

KR 4 AGILUS to gwarancja:

? prędkości ? czasy taktowania robota ? do 0,4 sekundy

? odporności ? robot pracuje w szerokim zakresie temperatur, od 0°C do 55°C, ponadto posiada poziom zabezpieczenia IP40 i zabezpieczenie ESD

? precyzji ? dokładność powtarzania sześcioramiennego robota wynosi 0,02 mm

? wbudowanego zasilania energią ? robot kompatybilny jest z większością źródeł zasilania