Nowoczesny system pulpitów TopPult, zapewniający różnorodne możliwości zabudowy wewnętrznej i prowadzenia okablowania oraz wysoką kompatybilność z istniejącymi akcesoriami.

System pulpitów TopPult to kolejny innowacyjny system poszerzający gamę rozwiązań Rittal dla stanowisk pracy człowiek-maszyna. TopPult składa się z trzech modułów, z których można utworzyć klasyczne rozwiązanie pulpitu. Części dolne są łączone ze środkowymi i górnymi. Podział pracy jest przy tym jasny: na dole odbywa się sterowanie maszyną lub systemem, który jest nadzorowany z pulpitu. Zostały tu umieszczone wszystkie komponenty (CPU, SPS, moduły magistrali itp.), które w przeciwnym razie byłyby zamontowane w osobnej szafie sterowniczej. Środkowa część to przede wszystkim obsługa. Instalowane są tu przyciski, kontrolki świetlne, klawiatura lub ekrany dotykowe. W górnej części chodzi głównie o obserwację urządzeń wskaź-nikowych, w tym monitorów TFT.
Nowy image
Nowe pulpity TopPult wyglądają dużo smuklej niż ich poprzednicy. Oferują przy tym użytkownikom większą powierzchnię montażową. W częściach środkowych jest na pokrywie dziesięć procent więcej miejsca do zabudowy komponentów w porównaniu do poprzednich systemów AP.
Zoptymalizowano również możliwości montażu. Dobrym przykładem jest wykorzystanie dolnej części pulpitu. Tak jak wcześniej została ona wyposażona w płytę montażową, która – teraz  także w wariantach o głębokości 400 mm – pozwala się dowolnie i wygodnie przesuwać w od-stępach co 25 mm w głąb obudowy. Dodatkowo boki zostały przygotowane do zamocowania szyn systemowych do indywidualnej zabudowy wewnętrznej, do których – tak jak na otworowanych listwach drzwiowych – jednym ruchem ręki można przymocować chassis i akcesoria z olbrzymiego programu akcesoriów Rittal TS8.
W pełni zrealizowana idea systemu
W środkowych i górnych częściach nowych pulpitów TopPult zostały wykorzystane akcesoria montażowe popularnej serii TS8 (modułowe systemy szaf do zabudowy szeregowej). Gwarantuje to łatwą i elastyczną zabudowę. Dołączenie bogatych akcesoriów TS8, które w katalogu 31 zajmują dokładnie 60 stron, pozwala na zrealizowanie niemal każdego życzenia odnośnie wyposażenia.
Wygoda obsługi to kolejna cecha pulpitów TopPult. Tam, gdzie dotychczas w zależności od szerokości należało odblokować dwa lub trzy punkty zamknięcia, aby otworzyć pokrywę części środkowej lub górnej, nowy system radzi sobie z pojedynczym zamknięciem, które jest zintegrowane z listwą uchwytu oraz ma 5-stopniowy ustawiacz, za pomocą którego można szybko i bezpiecznie otworzyć pokrywę części środkowej. Montaż wykonuje jedna osoba, gdyż pojedyncze moduły są bezpiecznie unieruchamiane za pomocą elementów rastrowych, a następnie przykręcane za pomocą trzpieni.
Tylko to, co potrzebne
Elastyczność i kontrola kosztów odgrywają dla nabywców pulpitów TopPult istotną rolę. W związku z tym dla części środkowej i górnej zostały opracowane zupełnie nowe płyty montażu częściowego, które optymalnie spełniają wymagania dotyczące zabudowy pulpitów.
Zamiast całościowej płyty montażowej jako element standardowy sprytny system oferuje dokładnie taką elastyczność, jakiej wymagają klienci w codziennej działalności. Jeżeli np. w pokrywie pulpitu ma zostać zainstalowany panel PC, po prostu dzieli się płytę montażu częściowego i w ten sposób gwarantuje oczekiwaną głębokość zabudowy. Jeżeli natomiast potrzebna jest całościowa płyta montażowa,to płyty montażu częściowego można w prosty sposób łączyć szeregowo.
Nowy system z rodziny rozwiązań człowiek – maszyna
W stylistyce listew uchwytów nowego systemu TopPult od razu można odnaleźć pokrewieństwo z ramami serii obudów obsługi Comfort-Panel. Dzięki temu kombinacje, jak np. Comfort-Panel zamiast górnej części pulpitu lub Industrial Workstation jako dolna część pulpitu idealnie do siebie pasują. Całkowicie nowe jest też to, że górne części systemu TopPult mogą być wykorzystywane w połączeniu z uchwytami do montażu naściennego w wersji ‚stand alone’, np. jako obudowa wskaźnikowa.
Rittal Sp. z o.o.
ul. Królewska 6
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel. (0  22) 724-27-84
fax (0  22) 724-08-52
e-mail: rittal@rittal.plwww.rittal.pl
Tech-Info 0 801 380 320