Nowe obudowy AX i KX dostępne od 1 marca

Nowe AX Rittal: obudowy sterownicze Kompakt jako rozwiązanie systemowe dla Przemysłu 4.0. (Fot. Rittal)

Zaprezentowane po raz pierwszy w ubiegłym roku na targach Hannover Messe nowe obudowy sterownicze AX i małogabarytowe KX będą dostępne dla Klientów w ciągu 24 godzin już od 1 marca 2020 roku!

Nowa generacja obudów ma wiele ulepszonych funkcji, które przynoszą nowe korzyści oraz wygodę przy montażu i codziennym korzystaniu. Projektanci Rittal skupili się przede wszystkim na ułatwieniu pracy konstruktorom.

Do głównych usprawnień montażowych należą:

  • Osobne wyjmowanie wszystkich części płaskich – zatem koniec z niepotrzebnym demontażem,
  • Montaż drzwi i zamków jest beznarzędziowy,
  • Uchwyt do montażu naściennego można montować do w pełni zabudowanych obudów od zewnątrz przy pełnym zachowaniu ochrony IP,
  • Wszystkie uchwyty wystające poza konstrukcję obudowy, można instalować w wybranym przez siebie momencie, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń podczas transportu.

Nowe obudowy kompaktowe i małogabarytowe to nie tylko łatwiejszy oraz szybszy montaż, ale także większa elastyczność i wyższy poziom bezpieczeństwa. W porównaniu do poprzednich serii, powiększono wycięcie w podłodze. Dzięki modułowej konstrukcji, zoptymalizowanym wycięciom i większym płytom kołnierzowym, przestrzeń do przeprowadzania kabli powiększyła się aż o 1/3 w stosunku do poprzednich rozwiązań. Dodatkowe ułatwienie znajduje się także na ścianach bocznych. Posiadają one przetłoczenia, które umożliwiają łatwy oraz precyzyjny montaż szyn do zabudowy wewnętrznej. Dzięki zastosowaniu 25 mm siatki można wykorzystać akcesoria z systemu szaf sterowniczych VX25, np. lampy lub szyny montażowe.

Obudowy sterownicze Kompakt AX dostępne są w głębokościach od 210 do 400 mm i w maksymalnej wielkości od 1000 x 1400 mm. Natomiast obudowy małogabarytowe KX o rozmiarach od 150 x 150 x 80 mm sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji, gdy w skrzynkach zaciskowych lub magistralowych umieścimy niewielką liczbę komponentów.

Dostępne modele są wykonane zarówno z blachy stalowej, jak i ze stali nierdzewnej. Mimo większych możliwości zastosowania, jakie dają nowe obudowy, znacznie zmniejszyła się liczba komponentów i akcesoriów, a co się z tym wiąże – złożoność systemu!

Nowe obudowy będą dostępne w sprzedaży już od 1 marca 2020 roku.

Więcej informacji o nowej generacji obudów można znaleźć na stronie https://www.rittal.com/ax/index.php?lng=pl.

Rittal AX i KX otwierają perspektywy dla łańcucha wartości i Przemysłu 4.0. (Fot. Rittal)

Rittal