Firma Wonderware wprowadziła nowe wersje dwóch ważnych narzędzi, służących projektantom przemysłowych systemów informatycznych do tworzenia, testowania i wdrażania własnych obiektów informatycznych.
Są to nowe wersje:
- Wonderware DAServer Toolkit 3.0 – służący do tworzenia interfejsów komunikacyjnych dla specjalizowanych urządzeń,
- Wonderware ArchestrA Object Toolkit 3.1 – służący do tworzenia własnych obiektów w technologii ArchestrA, poszerzających funkcjonalność Platformy Systemowej Wonderware i rozwiązania Wonderware MES.
Narzędzia te przeznaczone są przede wszystkim dla firm wdrażających systemy i twórców własnych branżowych rozwiązań. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć aplikacje bazujące na standardowej Platformie Systemowej Wonderware, oferując je jako własne rozwiązania.
Wonderware DAServer Toolkit 3.0 pozwala na tworzenie rozwiązań komunikacyjnych dla Platformy Systemowej Wonderware w sytuacjach, gdy np. w dane urządzenie nie udostępnia żadnego protokołu komunikacyjnego. Narzędzie to służy najczęściej integratorom systemów do podłączenia specjalizowanych urządzeń do Platformy Systemowej na etapie wdrażania nowego rozwiązania.
Wonderware ArchestrA Object Toolkit w wersji 3.1 został w dużym stopniu przeprojektowany w celu umożliwienia programistom tworzenia w technologii ArchestrA własnych obiektów na dwa różne sposoby ? w postaci zaawansowanych skryptów bądź w języku C#.